Keresés

Részletes keresés

VAti70 Creative Commons License 2004-08-09 00:36:43 454

A PhotoStitch-el még az életben nem tudtam többsoros panorámákat normálisan összerakni. Egygombos amatőr sw, felejtős. Lényeges dolgokat nem is lehet állítani benne.

 

Amióta felfedeztem a PTAssemblert (ez is egy GUI frontend a PT-hoz mint a PTGui) mindenhez azt használom és eddig bevált. Tényleg: PTGui kontra PTAssembler tapasztalata kinek van? Érdemes kipróbálni a PTGuit, vagy kb. ugyanazt tudja mint a PTAsm csak pepitában?

 

Nekem a 6-7 pontpár jött be ideálisnak, kézből lőtt panorámákhoz. Állványoshoz tényleg elég a 3.

Törölt nick Creative Commons License 2004-07-27 10:50:46 433
Azért bosszant a dolog, mert a PF sok más szempontból jobb (képminőség, expozíció korrekció, stb.). Nem értem, hogy az illesztő algoritmusuk miért annyival gyengébb, pedig a PhotoStitch eleve redukált felbontású képeken illeszt. A PotoStitch-ben az a legbosszantóbb, hogy az eget csíkosan hagyja az illesztési pontoknál, valami baj van a blendinggel. A PF-ben próbáltam már mindent, hogy a villanyvezetéket gatyába rázzam, de nem megy. Már pici kockákkal végig lefedtem az egészet, kézzel beállítottam, és így is szellemképes. Na mindegy, PhotoStitch-cel összeraktam.
A hozzászólás:
P.Peter Creative Commons License 2004-07-27 10:24:24 432

Hibátlan program nincs :-)

A PF-et régebben probálgattam, de tapasztalataim szerint egyik program sem szereti, ha tul sok pontpárt adsz meg. Attol inkább meghülyülnek, sem mint hasznalna. Probalkozz 3, max. 5 párral ugy, hogy lehetöleg a teljes fedési területet lefedjék. A PhotoStitch nem rossz progi, de csak alapesetben és csak jol lött képeknél müködik, egy kicsit is nehezebb feladat már könnyen megfekszi a gyomrát (Persze ez lehet, hogy csak azokra a verziokra igaz, amiket probaltam, és én már jo ideje ´leragadtam´ a PTgui+PT párositasnal).

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2004-07-27 08:41:10 431
Most rakom össze a nyaraláson készült panorámákat és nem vagyok odáig a Panorama Factorytól. Véletlenül se találja el az illesztéseket, egy villanyvezeték teljesen meghülyíti. 10 kontrolponttal még nem tudja összerakni a képet. Ezzel szemben a géphez adott PhotoStitch full auto módban összeállítja, tizedannyi idő alatt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!