|
|
|
|
 |
P.Peter
2004-07-15 22:09:24
|
425
|
Hát, kinek a pap, kinek a papné... Az én gépemen is van panoráma-mód, de csak nagyon ritkán használom. A képet az LCD-t kell bámulni és kisebb is mint rendes módokban, vagyis sokkal nehezebb rendesen tartani a gépet, és nem is látom jobban, hogy szintben tartom-e. Ráadásul az sem mellékes, hogy panoráma-módban csak JPG-t tudok lőni RAW helyett, és nagyon eltérő megvilágítás esetén dobhatom ki az egészet, mert az első képre rögzít minden beállítást. Én sok esetben csak a fehéregyensúlyt rögzítem (esetleg RAW esetében azt sem, csak a konvertálásnál figyelek az azonos színekre), az expozíciót nem, csak ebben az esetben a szokásosnál jóval nagyobb átfedéssel dolgozom. Gondoltam ideje lenne nekem is feltennem néhány képet ha már ennyit írkálok, de szomorúan kellett konstatálnom, hogy a tar-ról az összes (!) képem elvándorolt a semmibe... Nem tudom, mikor történt, hetek óta nem néztem, ettől függetlenül durva. Szerencsére máshol megvan még egy körpanorámám és két mátrixom, a többit majd meglátom, felteszem-e újra valahová. |
|
A hozzászólás:
 |
scratch
2004-07-15 18:59:51
|
424
|
| Én is csinálok kézből teljesen jó panorámákat, a titok az összeillesztés mód használata, így tökéletesen betudod lőni, hogy mindig úgyan olyan magasságba legyen a gép. Bár ehhez tudnia kell ilyet a fényképezőnek. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|