|
|
|
|
 |
P.Peter
2004-07-14 19:35:54
|
422
|
Egy 360 fokos panoráma 15 körüli képből áll. Ha mindegyiknél csúszol egy kicsit, a végén egy 20 pixel magas panorámád lesz. :-)
Ha valóban ennyire elmozdítod a gépet, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz :-) Én már készítettem három soros körpanorámát is kézből, meg lehet oldani. Ha nincs közeli tárgy (nodális pont ugye...) akkor a legegyszerűbb, ha az a gépet rendesen az orrodhoz nyomod és az optikai keresővel komponálsz (Kompakt digi géppel is!). Egyenes testtartással exponálsz, és szépen körbeforogsz. Több sorhoz lehet több körbefordulással, vagy 'bólintgatással' is dolgozni, de a (közel) vízszintes képsort akkor is érdemes lehet elkészíteni, ha egyébként két (nem vízszintes) sor elég lenne, mert egyrészt így biztos jó lesz a fedés, másrészt könnyebb lesz feldolgozni. Ha a nodális pont érdekesebb, de nincs segédeszköz (akár függőón, zsinórállvány), akkor a jobbik (ami lehet a bal is :-) lábad lábfejét told annyira előre, hogy a lábfejed közepe nagyjából a nodális pont alatt legyen, és ezen a lábfejeden tvisztelj körbe sima körbeforgás helyett. |
|
 |
sslazio
2004-07-14 18:20:08
|
421
|
360-as panorámát nem csinálok,olyan qtvr formátumban,hanem csak sima jpeg-ben
Megpróbálom "nagyjából" vizszintesen tartani,vagy pedig akadnak segédeszközök,ilyen volt például egy egyszerü tábla,aminek a csöve körül lehetett nagyjából vizszintesen körbe forgatni:) |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2004-07-14 16:21:53
|
420
|
| Hát ez az. Egy 360 fokos panoráma 15 körüli képből áll. Ha mindegyiknél csúszol egy kicsit, a végén egy 20 pixel magas panorámád lesz. :-) |
|
Előzmény:
 |
msmks
2004-07-14 14:49:57
|
419
|
| nem muszáj ahhoz feltétlenül vízszintesen tatani csak többé-kevésbé, és az aljából-tetejéből csíkokat vág majd le a PF. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|