|
|
|
|
 |
kuutamolla
2004-08-04 12:03:37
|
373
|
| Arra esetleg meg erdemes figyelni, hogy ne legyen benne , hogy beszamiasi joggal nem rendelkezel (nekunk eredetileg benn volt, de kiszedettuk). Ez a kotbernel fontos, ha esetleg nem akarnak kifizetni, akkor neked legyen egyertelmu lehetoseged az utolso reszlet MINUSZ kotber osszeget utalni csak a birtokbavetelhez. |
|
A hozzászólás:
 |
Laja73
2004-07-14 10:22:29
|
366
|
| A szerződés a mérvadó, abban benne kell hogy legyen a kötbér mértéke (pld. a felépítmény nettó értékének 5 ezreléke naponta), az esetleges plafon, stb. Az, hogy hogyan számoltok el, megegyezés kérdése - meg függ attól is, van-e bankhitel, stb. Mi pld. azzal sokra nem nentünk volna, ha a bankkal visszatartatunk párszázezer forintot, mert az húsz évre lebontva szinte észre sem vehető a havi törlesztőrészletekben. Ugyanakkor jogodban áll pld. a kötbéren felül kártérítésre kötelezni a késlekedő kivitelezőt pld. az adott időszakra vonatkozó albérleti díjak kifizetéseinek igazolásával. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|