Ilyen a szenilitás:
Nem tudom leírtam-e már múltkor, de asszem nem... Szóval:
Aki szeret gyorsan, jól, de aránylag olcsón panorámázni:
Vettem egy állványt: Manfrotto 055 PRO B, meg hozzá egy fejet: 056.
Végül is a fej a legegyszerűbb a kategóriában. Ez a kettő 28.000 (meg az adó) volt.
Hozzá egy panorámafej 85.000 körül lenne, viszont ezt a 056-os fejet be lehet úgy hajtogatni, hogy a gép portréban áll, a nodális pont meg szinte tökéletesen a tengely fölött. Mondjuk csak a saját Dimage 7i-mmel próbáltam, de a papucson van egy T alakú horony, ami elég sok lehetőséget ad + 24 részes skála van a fejen, ami nekem a 28-as fókusztávolsággal pont jó.
Csináltam egy beltéri panorámát, amibe direkt tettem a géphez közel is tárgyakat, és annyira jó lett, hogy a PFactory varázslója hibátlanul összerakta.
A régi állványhoz képest álom ez az új.
Egyébként féltem a fejtől, mert kicsik a gombjai, de egy digit géphez több mint tökéletes a stabilitása. |