|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
tszzs
2004-07-13 11:15:20
|
44
|
Úgy gondolom, hogy a vignettálás abból adódhat, hogy a látószögbe belelóg a szűrő kerete. Tehát ez elsősorban méretfüggő dolog a szűrők esetében (optikai lencsék esetében ez a lencsék széleinek minőségéből is adódhat)
Különös oka nincs, csak a Soligor két fő méretben gyártja a cuccait, 37 mm és 52 mm, ráadásul ún. click-mount technológiával. Ezeket a szűrőket nem menettel, hanem rugós golyókkal látták el, így egyszerűen rápattinthatók bármilyen menetemelkedésű szűrőmenetre, és eztán forgathatók
A Soligort találtam elfogadható árúnak, másban nem is nagyon találtam 30,5 mm polár szűrőt. (illetve miután megtaláltam a Soligort a neten, másban nem is nagyon gondolkodtam). Így viszont (mivel a szűrő nagyobb), a vignettálás veszélye sem állt fenn. |
|
Előzmény:
 |
loba
2004-07-13 09:17:21
|
43
|
| Kössz a választ.
UV-szűrő esetén is kell tartani vignettálástól? Van valami különös oka, hogy közgyűrűvel 37 mm-es szűrőt raktál fel? Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de most ismerkedek a témával... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|