Szia!
Én most csütörtökön vettem a Canon S50-esemhez 30,5 mm-es szűrőmenetű előtétlencsetartót.
Erre 595,- Ft-ért egy 30,5 ->37 mm közgyűrűt, és rá egy 37 mm-es Soligor cirk. polárt 2.352,--ért. Mindezt Pesten az Extreme Digital Visegrádi utcai boltjában. Sajnos Fehérváron nem kapsz ilyesmit (én legalábbis nem találtam sehol, én is fehérvári vagyok)
Ugyanitt a 37 mm-es Soligor UV szűrő 1.940,- Ft, illetve van 30,5 mm-es Hama O-Haze UV 390 HTMC szűrő 4.921,- Ft-ért
A polár egyébként amolyan hmmm nem is tudom. Elsődlegesen égkékítési célzattal vettem, a hétvégi tesztképek nem lettek túl meggyőzőek, nem sötétített eleget a kéken, sokkal drasztikusabb hatást szerettem volna elérni. Azonban az igazi célját, a vitrinek, ablakok visszatükröződését rendesen kiveszi.
Na meg ennyi pénzért ne várjon csodát az ember.
Tényleg!
Ki tud olyan polárszűrőt (37 mm) ajánlani, ami igazán sötétkék eget eredményez? |