|
|
|
|
 |
sklave
2004-07-12 15:17:40
|
77
|
| Ja!!És még valami!!Nem reklám, de ajánlom neked rgb fotós tanfolyamát megéri elmenni, mert így azért elég körülményes leírni mindent az alapoktól. |
|
 |
sklave
2004-07-12 15:08:44
|
76
|
| Szerintem legjobb portrézni,de erről tényleg valami gurut kérdezz.Azért nézd meg az obidon a mélység éllességet.Biztos van rajta ellenörző. |
|
A hozzászólás:
 |
szikla_1
2004-07-12 08:58:50
|
75
|
nagyon köszönöm válaszod!
milyen tanulmányfotókat ajánlasz a próbálgatásra?
egészen közelit, makrót?
szikla_1 |
|
Előzmény:
 |
sklave
2004-07-12 08:42:50
|
74
|
| szikla 1!
Nem vagyok guru de talán ez segít:
105mm obi f4-nél kb. így néz ki a mélységélesség.
Tárgy távolság/élesség előtte/utána.(méter)
{2,5/2.61/2,4,}
{3/3,16/2,86}
{4/4,28/3,75}
{5/5,43/4,62}
{6/6,7/5,5}
{7/7,9/6,3}
{8/7,1/9,2}
Nem ismerem az obidat de valószínű,hogy nem a legnagyobb blendénél a legélesebb a rajzolata.Akkor viszont változnak a fenti adatok tehát megnő a mélységélsség.Megnő akkor is, ha nem 105-ös gyujtótávolságot használsz hanem rövidebbet.Ez neked kell kitapasztalnod.
"Több fényt"
Üdv:Sklave |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|