Keresés

Részletes keresés

sklave Creative Commons License 2004-07-12 15:17:40 77
Ja!!És még valami!!Nem reklám, de ajánlom neked rgb fotós tanfolyamát megéri elmenni, mert így azért elég körülményes leírni mindent az alapoktól.
sklave Creative Commons License 2004-07-12 15:08:44 76
Szerintem legjobb portrézni,de erről tényleg valami gurut kérdezz.Azért nézd meg az obidon a mélység éllességet.Biztos van rajta ellenörző.
A hozzászólás:
szikla_1 Creative Commons License 2004-07-12 08:58:50 75

nagyon köszönöm válaszod!

 

milyen tanulmányfotókat ajánlasz a próbálgatásra?

egészen közelit, makrót?

 

szikla_1

Előzmény:
sklave Creative Commons License 2004-07-12 08:42:50 74
szikla 1! Nem vagyok guru de talán ez segít: 105mm obi f4-nél kb. így néz ki a mélységélesség. Tárgy távolság/élesség előtte/utána.(méter) {2,5/2.61/2,4,} {3/3,16/2,86} {4/4,28/3,75} {5/5,43/4,62} {6/6,7/5,5} {7/7,9/6,3} {8/7,1/9,2} Nem ismerem az obidat de valószínű,hogy nem a legnagyobb blendénél a legélesebb a rajzolata.Akkor viszont változnak a fenti adatok tehát megnő a mélységélsség.Megnő akkor is, ha nem 105-ös gyujtótávolságot használsz hanem rövidebbet.Ez neked kell kitapasztalnod. "Több fényt" Üdv:Sklave

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!