Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004-07-12 06:34:09 69

Majd jön valaki guru is, én csak annyit tudok mondani a 3. problémádra, hogy a mélységélességről sokáig azt hittem, főként a blendétől függ. Hát nem. :-)

Sokat számít a fókusztávolság is.

Az említett 28-105-ös objektívnél azt hiszem, valahol 70mm környékén kezd kellőképp feltünővé válni a kis mélységélesség. Elvileg úgy tudom már 50mm-en is elég kicsi, de az még az én ízlésemhez kevés.

A hozzászólás:
szikla_1 Creative Commons License 2004-07-11 22:20:11 68

kösz a gyors választ!

 

 

1. válasz: valóban csak f4-es. Köszönöm a helyesbítést. (Ugyan még nem tudom ez jó vagy sem).

2. Kérdés: nekem egy sigma 28-105-ös van. Ez jónak számít? Nem baj, hogy nem megy f4 alá?

3. Kérdés:miért? Makrót ebben a formában hogy érdemes? Illetve tudok-e jót?

Csináltam ugyanis egy tulipános, gyönyörű kerítésről egy képet oldalról, úgy, hogy ki akartam emelni egy elemet élesen, környezetét halványra, kis mélységélességgel. De nem ment. Lehet ilyen képet produkálni ilyen objektívvel? Innen a problémám. Tudom, nagyon kezdő vagyok, de megköszönném guruk a segítségeteket!

Előzmény:
Százbolha Creative Commons License 2004-07-11 20:36:26 65

Szikla_1:

 

Azért nem tudod beállítani, mert az objektíveden nincs ilyen rekeszállás.

Nézd meg a fényerejét. AZ objektívre van írva f4-f5,6  stb.

 

Makrót miért f2,8-val akarsz készíteni??

 

Százbolha

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!