|
|
|
|
 |
szikla_1
2004-07-11 22:20:11
|
68
|
kösz a gyors választ!
1. válasz: valóban csak f4-es. Köszönöm a helyesbítést. (Ugyan még nem tudom ez jó vagy sem).
2. Kérdés: nekem egy sigma 28-105-ös van. Ez jónak számít? Nem baj, hogy nem megy f4 alá?
3. Kérdés:miért? Makrót ebben a formában hogy érdemes? Illetve tudok-e jót?
Csináltam ugyanis egy tulipános, gyönyörű kerítésről egy képet oldalról, úgy, hogy ki akartam emelni egy elemet élesen, környezetét halványra, kis mélységélességgel. De nem ment. Lehet ilyen képet produkálni ilyen objektívvel? Innen a problémám. Tudom, nagyon kezdő vagyok, de megköszönném guruk a segítségeteket! |
|
A hozzászólás:
 |
Százbolha
2004-07-11 20:36:26
|
65
|
Szikla_1:
Azért nem tudod beállítani, mert az objektíveden nincs ilyen rekeszállás.
Nézd meg a fényerejét. AZ objektívre van írva f4-f5,6 stb.
Makrót miért f2,8-val akarsz készíteni??
Százbolha |
|
Előzmény:
 |
szikla_1
2004-07-11 19:10:18
|
62
|
százbolha...lenne egy kérdésem
nekem nikon F65-ösöm van, amint írtam már korábban
most feltűnt nekem valami. A használati útmutatásában azt írják, hogy lehet vele 2.8, vagy akár kisebb rekeszértéket is produkálni. Főleg egészen közel képekhez kellene. De az enyém csak f4-ig megy el. Legalábbis eddig tudtam beállítani.
Alatta már a következőt írja: Lo vagy felette: hi
de ez nekem azt sejteti, hogy ezek már valamiféle határértéken túl vannak.
Kérdésem: rossz a gépem? vagy egyszerűen a használatival ellentétben ennyit tud?
megköszönném
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|