Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004-07-11 19:29:36 63
Amikor te mondod meg, hogy mekkora rekesszel akarsz fotózni, a gép meg a fénymérő alapján hozzáigazítja a záridőt.
A hozzászólás:
szikla_1 Creative Commons License 2004-07-08 12:32:49 61

mi az a rekeszelőválasztásos üzemmód?

nekem ez még kínai.......s elég nagy fal!

 

Előzmény:
Százbolha Creative Commons License 2004-07-07 02:08:58 49

A fotod nem látszik.

 

A gépfénymérője valószinüleg pontosabban mér, mintha saccolnád az expo értékeket.

A gépnek hinni kell. Ha nem jó akkor javíttatni vagy cserélni.

Azt viszont meg kell tanulni mikor kell korrekciózni. (ritkán, szürkelap, stb)

 

Manuált a következő esetekben használnék:

1. Az expó adatokat körrekciózni kell, de nem lehet a gépen.

2. Nincs olyan érték amire szükség van. Pl. hosszú expók (B)

3. Valamiért hibásan mér a gép. (pl. makró, előtét,s tb)

 

Az esetek 95%-ban rekeszelőválasztásos üzemmódot használok fénymérős slr gépeken.

 

 

Százbolha

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!