Keresés

Részletes keresés

Százbolha Creative Commons License 2004-07-08 00:25:51 53

alhazen:

az én cirk.polár szürőmet tekergetni kell. Épp úgy mint a lineárist.

Gondolod hogy rosszat adtak a bótba?

 

Százbolha

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2004-07-07 23:25:26 51
számodra a lényeg: a cirk. pol.szűrőt nem kell tekergetned (irányfüggetlen), a lineárisat igen. nem csak a reflektált (és polarizálódott!) fényekhez használhatod, hanem a kék égbolthoz is (a nap irányától 90 fokra van a maximum). a lin.szűrőt polározott fényhez nyilván a megfelelő irányba kell állítani. vigyázat, slr-eknél részben polarizálja (!!!) a fényt még a tükör és a prizma is: a valóság a szenzoron/filmen más, mint amit a keresőben látsz, valamint ez bekavar a ttl-fénymérésbe is. hogy megnyugtassalak, sok poláros fény esetén a polárszűrő nélküli ttl-fénymérésbe is. házi feladat: gondold csak át a polarizációs síkok állását tájképnél: égbolt, növényzet, a f.gép tükre, a prizma több oldala. ha vízszintesről függőlegesre forgatod a gépedet, már mást mér a polarizációs síkok (a f.gépben) elforgatása miatt... mint amikor elforgatod 90 fokkal a lineáris szűrőt...röviden ennyit az automatikus ttl-fénymérésről is...na meg az autofókuszról is...sikerült kavarni még egyet a homályon? :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!