Keresés

Részletes keresés

szikla_1 Creative Commons License 2004-07-08 12:32:49 61

mi az a rekeszelőválasztásos üzemmód?

nekem ez még kínai.......s elég nagy fal!

 

A hozzászólás:
Százbolha Creative Commons License 2004-07-07 02:08:58 49

A fotod nem látszik.

 

A gépfénymérője valószinüleg pontosabban mér, mintha saccolnád az expo értékeket.

A gépnek hinni kell. Ha nem jó akkor javíttatni vagy cserélni.

Azt viszont meg kell tanulni mikor kell korrekciózni. (ritkán, szürkelap, stb)

 

Manuált a következő esetekben használnék:

1. Az expó adatokat körrekciózni kell, de nem lehet a gépen.

2. Nincs olyan érték amire szükség van. Pl. hosszú expók (B)

3. Valamiért hibásan mér a gép. (pl. makró, előtét,s tb)

 

Az esetek 95%-ban rekeszelőválasztásos üzemmódot használok fénymérős slr gépeken.

 

 

Százbolha

 

Előzmény:
szikla_1 Creative Commons License 2004-07-06 18:45:47 47

Nagyon köszönöm!

 

Tényleg! Végre valaki, aki gyakorlatiasan közelítette meg a kérdésemre a felelet.

 

Kérdésem még: De ha a gép automata módban nem ennyit állít be, próbáljam meg az általad leírt értékeket manuálban, rekesz, vagy időautomatikával állítom be?

(Bár tudom az a kérdésed, hogy miért kell ezeket használni?) Nekem meg az a kérdésem, hogy miért tették ezeket bele a a gépekbe? Ezeknek valami művész fotó, irányítható fotó funkciója van?

 

Na mindegy. Veled szívesen beszélgetnék még hasonlókról (végre egy értelmes ember!)

 

Azért válaszolsz még a fentiekre?

Amúgy mióta fotózol?

Szívesen megnéznék képeidet is...

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!