|
|
|
|
 |
kovla777
2004-07-13 23:03:27
|
477
|
Sziasztok!
Megtudtam még egy-két dolgot, ami szerintem elég jól hangzik:
A lakások közötti porotherm tégla hangszigetelős.
A padló ún. úsztatott, tehát a kő amin lépkedek nincs közvetlen összeköttetésben a fallal.
A szellőzők nincsenek egybenyitva, hanem lakásonként külön vannak kivezetve.
kovla777 |
|
 |
kovla777
2004-07-07 08:43:19
|
466
|
Hát Isenys, ez nem túl bíztató :-(
A plusz hangszigetelést hova gondolod, honnan a legrosszabb?
Alulról, felülről, oldalról?
Nálatok van a fürdőben szellőző?
|
|
A hozzászólás:
 |
Isenys
2004-07-06 19:03:50
|
463
|
Szia Kovla!
Azert merek velemenyt irni, mert nalunk pont ezekkel a parameterekkel rendelkeznek a falak...Haaat, visszaolvashatod a velemenyemet, meg aztan itt vagyok a forumon, ez is "arulkodo" jel...Nekunk nagyon nem jott be, a szomszedbol a normal hangon hallgatott TV ugyanugy athallatszik, mint a hangosabb beszed, a furdo zajai, stb. A nem pont felettunk, de a kozelunkben lako gyerekek duborgese, meg sivitozasa szinte elviselhetetlen, pedig imadom a gyerekeket, de amikor reggel fel 7-tol futkaroznak, meg csapkodjak a parkettat a fejem felett, az faj...Szoval ha van meg ra lehetoseged, valami plusz hangszigeteles nem artana, bar a vasbeton szerkezet hatranyait ez nem kuszoboli ki, mert azt sajnos megszuntetni nem lehet:( (Amugy epp most is rajott a rohangaszhatnek a kolykokre:((() |
|
Előzmény:
 |
kovla777
2004-07-05 08:35:02
|
458
|
Sziasztok!
Mi a véleményetek a következő házról:
Épület: felmenő teherhordó külső-belső falazat, monolit vasbeton födémekkel, koporsó vb. szerkezetre támaszkodó magastető kialakítással Födém: 15-20 cm vastag monolit vasbeton lemez Falazat: Porotherm 30-as téglafalazat, belső 10 cm-es válaszfalak Homlokzat: 3-5 cm-es Dryvit homlokzati hőszigetelő rendszer Tető: körszeletvágású égetett agyagcserép Csatornarendszer: horganylemez
kovla777
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|