Keresés

Részletes keresés

kovla777 Creative Commons License 2004-07-13 23:03:27 477

Sziasztok!

 

Megtudtam még egy-két dolgot, ami szerintem elég jól hangzik:

 

A lakások közötti porotherm tégla hangszigetelős.

A padló ún. úsztatott, tehát a kő amin lépkedek nincs közvetlen összeköttetésben a fallal.

A szellőzők nincsenek egybenyitva, hanem lakásonként külön vannak kivezetve.

 

kovla777

kovla777 Creative Commons License 2004-07-07 08:43:19 466

Hát Isenys, ez nem túl bíztató :-(

A plusz hangszigetelést hova gondolod, honnan a legrosszabb?

Alulról, felülről, oldalról?

Nálatok van a fürdőben szellőző?

 

A hozzászólás:
Isenys Creative Commons License 2004-07-06 19:03:50 463

Szia Kovla!

 

Azert merek velemenyt irni, mert nalunk pont ezekkel a parameterekkel rendelkeznek a falak...Haaat, visszaolvashatod a velemenyemet, meg aztan itt vagyok a forumon, ez is "arulkodo" jel...Nekunk nagyon nem jott be, a szomszedbol a normal hangon hallgatott TV ugyanugy athallatszik, mint a hangosabb beszed, a furdo zajai, stb. A nem pont felettunk, de a kozelunkben lako gyerekek duborgese, meg sivitozasa szinte elviselhetetlen, pedig imadom a gyerekeket, de amikor reggel fel 7-tol futkaroznak, meg csapkodjak a parkettat a fejem felett, az faj...Szoval ha van meg ra lehetoseged, valami plusz hangszigeteles nem artana, bar a vasbeton szerkezet hatranyait ez nem kuszoboli ki, mert azt sajnos megszuntetni nem lehet:( (Amugy epp most is rajott a rohangaszhatnek a kolykokre:((()

Előzmény:
kovla777 Creative Commons License 2004-07-05 08:35:02 458

Sziasztok!

 

Mi a véleményetek a következő házról:

 

Épület: felmenő teherhordó külső-belső falazat, monolit vasbeton födémekkel, koporsó vb. szerkezetre támaszkodó magastető kialakítással
Födém: 15-20 cm vastag monolit vasbeton lemez
Falazat: Porotherm 30-as téglafalazat, belső 10 cm-es válaszfalak
Homlokzat: 3-5 cm-es Dryvit homlokzati hőszigetelő rendszer
Tető: körszeletvágású égetett agyagcserép
Csatornarendszer: horganylemez

kovla777

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!