|
|
|
|
 |
Rebelx
2004-07-08 01:02:29
|
54
|
Szikla 1!
Szazbolha verprofi. Veletlenul talaltam ra a kepeire, sacc/kb az orok idok ota fotozik, fotokritikaival meg nem erdemes vitatkozni... Orulj amig nem latta egy kepedet sem. :)
Rebelx |
|
 |
Százbolha
2004-07-07 02:08:58
|
49
|
A fotod nem látszik.
A gépfénymérője valószinüleg pontosabban mér, mintha saccolnád az expo értékeket.
A gépnek hinni kell. Ha nem jó akkor javíttatni vagy cserélni.
Azt viszont meg kell tanulni mikor kell korrekciózni. (ritkán, szürkelap, stb)
Manuált a következő esetekben használnék:
1. Az expó adatokat körrekciózni kell, de nem lehet a gépen.
2. Nincs olyan érték amire szükség van. Pl. hosszú expók (B)
3. Valamiért hibásan mér a gép. (pl. makró, előtét,s tb)
Az esetek 95%-ban rekeszelőválasztásos üzemmódot használok fénymérős slr gépeken.
Százbolha
|
|
 |
szikla_1
2004-07-06 18:52:11
|
48
|
még valami: itt egy képem, amit manuálban nyomtam. Ilyen lett.
|
|
A hozzászólás:
 |
szikla_1
2004-07-06 18:45:47
|
47
|
Nagyon köszönöm!
Tényleg! Végre valaki, aki gyakorlatiasan közelítette meg a kérdésemre a felelet.
Kérdésem még: De ha a gép automata módban nem ennyit állít be, próbáljam meg az általad leírt értékeket manuálban, rekesz, vagy időautomatikával állítom be?
(Bár tudom az a kérdésed, hogy miért kell ezeket használni?) Nekem meg az a kérdésem, hogy miért tették ezeket bele a a gépekbe? Ezeknek valami művész fotó, irányítható fotó funkciója van?
Na mindegy. Veled szívesen beszélgetnék még hasonlókról (végre egy értelmes ember!)
Azért válaszolsz még a fentiekre?
Amúgy mióta fotózol?
Szívesen megnéznék képeidet is...
|
|
Előzmény:
 |
Százbolha
2004-07-04 21:56:54
|
40
|
Szikla:
Továbra sem értem, hogy F65-vel mi értelme van man. üzemmódot használni.
Szerinted?
-----
Csoda rekeszpárok....
100ASA érzékenységnél koradélutáni(délelötti) napsütés 1/250; f8
Most jön az azonos eredmény, ha egyiket eltolod x fényértékkel akkor a másikat is ellenkező írányban:
1/125; f11
1/60; f16
1/500 f5,6
1/1000 f4
Déli napsütés vagy tengerpart, hómező 1/2-1 blendével több
Délutáni felhőárnyék 2-3 belndével kevesebb.
Borult idő délután 3-4 blendével kevesebb.
------------------------
de nem ez a lényeg!!!
Kérdezd meg alhazent a fénymérés metodikájáról.
Középszürke és kapcsolodó fogalmak
Feketerigó fehér havon.
Völegény és mennyaszony esete.
Ellenfényben mátrix/középresullyozott/spot mérés.
és így tovább...
Százbolha |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|