|
|
|
|
 |
sslazio
2004-07-05 11:31:02
|
402
|
Köszi a véleményt.
A Deák teres az még nagyon az elsők közötti,talán éppen a legelső.Ott lehet lusta voltam levágni az alját.-)
Valóban ott a PF logo,visszatértem a régebbi változatához most már,az nem rak rá semmilyen hülyeséget.Csak sajna a régi képek külön nincsenek már meg,így azokat nem tudom ujra megcsinálni.A gépen van egy panoráma funkcio,avval csinálom,valami olyasmi lehet a lényege,hogy minden képen egyenletesek a fényviszonyok,pluisz némi segédvonalakat tesz az LCD kijelzöre.Valóban jogosak az illesztési észrevételek,ezt a kezdö mivoltom,kézremegésem,stb számlájára írom:-)
Ahogy halad lejjebb a lap,ott vannak a mindig ujabb képek,azokon már talán nem ennyire szembeötlő,mint eleinte.De valahol el kell kezdeni.-)Sajnos Photoshophoz semmit se értek,igy az a korrekcios fajta is kiesik.De azért igyekszek.-)
Balázs |
|
A hozzászólás:
 |
bjphoto
2004-07-05 11:13:58
|
401
|
Megnéztem a képeidet, a nekem szimpatikusakat nagy méretben is.
Sok helyen látok illesztési hibákat, gondolom az automatikus illesztés miatt.
A Deák téri képen ott diszeleg a PF reklámfelirata és az egyik rész alja kb fél centi lemarad. Ezt a helyedben retusálnám.
A másik probléma az expozícióval van. 360 fokos panoráma esetén nehéz jól exponálni a képet, főleg ha a nap is látszik valamelyik oldalon. Utólag úgy szoktam segiteni a dolgon, hogy PS-ben korrigálom az expót egy átmenetes szürke maszk segítségével azaz csak a világosakat sötétitem és a finom átmenet miatt ez a kész képen észrevehetetlen.
Üdv. BJ
|
|
Előzmény:
 |
sslazio
2004-07-04 13:36:23
|
399
|
Hello!
Nemrégiben én is kedvet kaptam a panoráma fotózáshoz.
Technikai lehetőségeim behatároltak,egyszerű géppel,kézből történik a dolog.
Kezdeti gyermeteg próbálkozásaimat itt lehet megtekinteni...http://autoklinikafc.atw.hu/kepek/panorama/panoramaindex.htm...
Aztán lehet kritizálni:-)
Balázs |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|