alhazen:
Hát ez az! Tulajdonképp kell a szak- és intellektuális ismeret is. De egymás nélkül hatástalanok.
Akkor ezt a saját problémánkra lefordítva:
Kell ugye egy "alapműveltség" azaz a felhasznált technika készségszintű ismerete: gépek, filmek, világítás, utómunka, nagyítás miegyebek. Azaz legyen az ember jó szakmunkás. Ez megszerezhető mindenféle tanfolyamon, szakmunkásképzőben, de még könyvekből is. Úgy gondolom ez az alap, ennélkül nem szabad belefogni, mert előbb utóbb saját korlátaiban akad el az ember.
Aztán vannak képszerkesztési ismeretek, művészettörténet, alapvető képi szabályok amik ua. mint az előbb: "alapműveltség" ez is tanfolyam. Tanulható.
Mineközben persze folyamatosan fotózik a polgár, kipróbálva több területet is. Talán ezután jönne be az a magasság, hogy az ember látásmódról, láttatásmódról, önkifejezésről merne beszélni. Meg választott szakirányról, meg ilyesmiről. Hogy ezt lehet-e tanulni? Ezt nem tudom. Vmilyen szinten biztosan lehet utánozni másokat, amiből talán kialakul valami egyéni dehát ez messze van...
Én ezt a folyamatot szeretném elkezdeni, lehetőleg úgy hogy semmi se maradjon ki ami később hiányozna. Ezért kértem véleményeteket a különféle iskolákról, hogy hol lehetne ezt végigvinni. Belegondolva a folyamatba, hát kis szerencsével, meg néhány segítőkész emberrel hozzá lehetne fogni egyéni tanulás útján is.
Nagyon elhajítottam a sulykot? |