Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004-07-04 23:35:27 42
hááát, nem annyira. :) egy jó példa: ha az andrássy út 112. felé jársz - majd a hősök terénél -, menj be a kogart-ba. ott van egy "friss" kiállítása a képzöművészetin most végzetteknek. na, azé' nem mindegyikőjüknek. :))) a 15-ből 10 szobrász, a 29-ből 8 festő és pár "intermédiás". nézd meg a "fotós" teljesítményeket és utána nyilatkozz. vigyázz, a festőknél újra divat most a fotorealizmus... :) (ha meg hozzám készülsz, kezdd el gyűjteni a pénzedet. :))) )
A hozzászólás:
peterssen Creative Commons License 2004-07-04 22:26:09 41

alhazen:

 

Hát ez az! Tulajdonképp kell a szak- és intellektuális ismeret is. De egymás nélkül hatástalanok.

Akkor ezt a saját problémánkra lefordítva:

Kell ugye egy "alapműveltség" azaz a felhasznált technika készségszintű ismerete: gépek, filmek, világítás, utómunka, nagyítás miegyebek. Azaz legyen az ember jó szakmunkás. Ez megszerezhető mindenféle tanfolyamon, szakmunkásképzőben, de még könyvekből is. Úgy gondolom ez az alap, ennélkül nem szabad belefogni, mert előbb utóbb saját korlátaiban akad el az ember.

 

Aztán vannak képszerkesztési ismeretek, művészettörténet, alapvető képi szabályok amik ua. mint az előbb: "alapműveltség" ez is tanfolyam. Tanulható.

 

Mineközben persze folyamatosan fotózik a polgár, kipróbálva több területet is. Talán ezután jönne be az a magasság, hogy az ember látásmódról, láttatásmódról, önkifejezésről merne beszélni. Meg választott szakirányról, meg ilyesmiről. Hogy ezt lehet-e tanulni? Ezt nem tudom. Vmilyen szinten biztosan lehet utánozni másokat, amiből talán kialakul valami egyéni dehát ez messze van...

 

Én ezt a folyamatot szeretném elkezdeni, lehetőleg úgy hogy semmi se maradjon ki ami később hiányozna. Ezért kértem véleményeteket a különféle iskolákról, hogy hol lehetne ezt végigvinni. Belegondolva a folyamatba, hát kis szerencsével, meg néhány segítőkész emberrel hozzá lehetne fogni egyéni tanulás útján is.

 

Nagyon elhajítottam a sulykot?

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2004-07-04 21:15:45 38
hi! egy ingyen leckét itt is vehetsz egy rövid "vitában". fotós látásmód ui. nincs, csak láttató mód, a kutya itt van elásva. :))) milyen lehet pölö egy kubista/impresszionista/fotorealista/etc festő látásmódja? :) egy fotóval nem tudsz átvinni folyamatában semmit sem, csupán áttehetsz a múltidőbe egy elkapott pillanatot. a láttatáshoz a kamera- és a filmkezelés és a printkészítés együttesen szükségeltetik. a fotózás is hármas alanyú dolog: (1) a fényképész - (2) az isteni szikra avagy az irracionalitás vagy aminek nevezed - (3) a néző, a befogadó/elutasító. :) a "fotóművészektől" nem fox mesterségbeli tudást a klasszikus értelemben átvenni, ennek többnyire racionális okai vannak :))), "intellektuálist" azt minden mennyiségben...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!