Keresés

Részletes keresés

szikla_1 Creative Commons License 2004-07-06 18:45:47 47

Nagyon köszönöm!

 

Tényleg! Végre valaki, aki gyakorlatiasan közelítette meg a kérdésemre a felelet.

 

Kérdésem még: De ha a gép automata módban nem ennyit állít be, próbáljam meg az általad leírt értékeket manuálban, rekesz, vagy időautomatikával állítom be?

(Bár tudom az a kérdésed, hogy miért kell ezeket használni?) Nekem meg az a kérdésem, hogy miért tették ezeket bele a a gépekbe? Ezeknek valami művész fotó, irányítható fotó funkciója van?

 

Na mindegy. Veled szívesen beszélgetnék még hasonlókról (végre egy értelmes ember!)

 

Azért válaszolsz még a fentiekre?

Amúgy mióta fotózol?

Szívesen megnéznék képeidet is...

 

A hozzászólás:
Százbolha Creative Commons License 2004-07-04 21:56:54 40

Szikla:

 

Továbra sem értem, hogy F65-vel mi értelme van man. üzemmódot használni.

Szerinted?

 

-----

Csoda rekeszpárok....

100ASA érzékenységnél koradélutáni(délelötti) napsütés 1/250; f8

 

Most jön az azonos eredmény, ha egyiket eltolod x fényértékkel akkor a másikat is ellenkező írányban:

1/125; f11

1/60; f16

1/500 f5,6

1/1000 f4

 

 

Déli napsütés vagy tengerpart, hómező 1/2-1 blendével több

Délutáni felhőárnyék 2-3 belndével kevesebb.

Borult idő délután 3-4 blendével kevesebb.

 

------------------------

 

de nem ez a lényeg!!!

Kérdezd meg alhazent a fénymérés metodikájáról.

Középszürke és kapcsolodó fogalmak

Feketerigó fehér havon.

Völegény és mennyaszony esete.

Ellenfényben mátrix/középresullyozott/spot mérés.

és így tovább...

 

Százbolha

Előzmény:
szikla_1 Creative Commons License 2004-07-04 19:37:10 37

Nagyon köszönöm!

Hogy jelzi a fénymérést az F65?

 

szóval beállítod az egyik értéket, s a belső kijelzőjén az ideálishoz képest + és - skálán mutatja, mennyivel tolódott el a másik. Ezt teljesen manuálisban.

Ha akarod mutatok egy olyan képet, amit ennek segítségével készítettem.

 

Édekelne továbbá, hol lehet megtudni, ezeket a rekesz-idő párokat...

 

kösz előre is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!