|
|
|
|
 |
szikla_1
2004-07-06 18:45:47
|
47
|
Nagyon köszönöm!
Tényleg! Végre valaki, aki gyakorlatiasan közelítette meg a kérdésemre a felelet.
Kérdésem még: De ha a gép automata módban nem ennyit állít be, próbáljam meg az általad leírt értékeket manuálban, rekesz, vagy időautomatikával állítom be?
(Bár tudom az a kérdésed, hogy miért kell ezeket használni?) Nekem meg az a kérdésem, hogy miért tették ezeket bele a a gépekbe? Ezeknek valami művész fotó, irányítható fotó funkciója van?
Na mindegy. Veled szívesen beszélgetnék még hasonlókról (végre egy értelmes ember!)
Azért válaszolsz még a fentiekre?
Amúgy mióta fotózol?
Szívesen megnéznék képeidet is...
|
|
A hozzászólás:
 |
Százbolha
2004-07-04 21:56:54
|
40
|
Szikla:
Továbra sem értem, hogy F65-vel mi értelme van man. üzemmódot használni.
Szerinted?
-----
Csoda rekeszpárok....
100ASA érzékenységnél koradélutáni(délelötti) napsütés 1/250; f8
Most jön az azonos eredmény, ha egyiket eltolod x fényértékkel akkor a másikat is ellenkező írányban:
1/125; f11
1/60; f16
1/500 f5,6
1/1000 f4
Déli napsütés vagy tengerpart, hómező 1/2-1 blendével több
Délutáni felhőárnyék 2-3 belndével kevesebb.
Borult idő délután 3-4 blendével kevesebb.
------------------------
de nem ez a lényeg!!!
Kérdezd meg alhazent a fénymérés metodikájáról.
Középszürke és kapcsolodó fogalmak
Feketerigó fehér havon.
Völegény és mennyaszony esete.
Ellenfényben mátrix/középresullyozott/spot mérés.
és így tovább...
Százbolha |
|
Előzmény:
 |
szikla_1
2004-07-04 19:37:10
|
37
|
Nagyon köszönöm!
Hogy jelzi a fénymérést az F65?
szóval beállítod az egyik értéket, s a belső kijelzőjén az ideálishoz képest + és - skálán mutatja, mennyivel tolódott el a másik. Ezt teljesen manuálisban.
Ha akarod mutatok egy olyan képet, amit ennek segítségével készítettem.
Édekelne továbbá, hol lehet megtudni, ezeket a rekesz-idő párokat...
kösz előre is. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|