Keresés

Részletes keresés

peterssen Creative Commons License 2004-07-04 22:26:09 41

alhazen:

 

Hát ez az! Tulajdonképp kell a szak- és intellektuális ismeret is. De egymás nélkül hatástalanok.

Akkor ezt a saját problémánkra lefordítva:

Kell ugye egy "alapműveltség" azaz a felhasznált technika készségszintű ismerete: gépek, filmek, világítás, utómunka, nagyítás miegyebek. Azaz legyen az ember jó szakmunkás. Ez megszerezhető mindenféle tanfolyamon, szakmunkásképzőben, de még könyvekből is. Úgy gondolom ez az alap, ennélkül nem szabad belefogni, mert előbb utóbb saját korlátaiban akad el az ember.

 

Aztán vannak képszerkesztési ismeretek, művészettörténet, alapvető képi szabályok amik ua. mint az előbb: "alapműveltség" ez is tanfolyam. Tanulható.

 

Mineközben persze folyamatosan fotózik a polgár, kipróbálva több területet is. Talán ezután jönne be az a magasság, hogy az ember látásmódról, láttatásmódról, önkifejezésről merne beszélni. Meg választott szakirányról, meg ilyesmiről. Hogy ezt lehet-e tanulni? Ezt nem tudom. Vmilyen szinten biztosan lehet utánozni másokat, amiből talán kialakul valami egyéni dehát ez messze van...

 

Én ezt a folyamatot szeretném elkezdeni, lehetőleg úgy hogy semmi se maradjon ki ami később hiányozna. Ezért kértem véleményeteket a különféle iskolákról, hogy hol lehetne ezt végigvinni. Belegondolva a folyamatba, hát kis szerencsével, meg néhány segítőkész emberrel hozzá lehetne fogni egyéni tanulás útján is.

 

Nagyon elhajítottam a sulykot?

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2004-07-04 21:15:45 38
hi! egy ingyen leckét itt is vehetsz egy rövid "vitában". fotós látásmód ui. nincs, csak láttató mód, a kutya itt van elásva. :))) milyen lehet pölö egy kubista/impresszionista/fotorealista/etc festő látásmódja? :) egy fotóval nem tudsz átvinni folyamatában semmit sem, csupán áttehetsz a múltidőbe egy elkapott pillanatot. a láttatáshoz a kamera- és a filmkezelés és a printkészítés együttesen szükségeltetik. a fotózás is hármas alanyú dolog: (1) a fényképész - (2) az isteni szikra avagy az irracionalitás vagy aminek nevezed - (3) a néző, a befogadó/elutasító. :) a "fotóművészektől" nem fox mesterségbeli tudást a klasszikus értelemben átvenni, ennek többnyire racionális okai vannak :))), "intellektuálist" azt minden mennyiségben...
Előzmény:
peterssen Creative Commons License 2004-07-03 21:04:18 30

Jaj de jó hogy figyelsz ránk! :-)

 

Szóval kérdésedre: Igen technikát is. Amikor áttértem digitre nem gondoltam volna, hogy van visszaút. Most ahogy jönnek az igények, újra kell tanulni az analóg FF technikát. Most találkoztam egy illetővel aki "házilag" csinálja a színes hívást/nagyítást. Úgyhogy elképzelhető, hogy megrohannálak alkalomadtán egy csomó kérdéssel. Persze ahhoz is tanulni kell, hogy kérdezni tudjak... :-)

 

Ami engem érdekel ezentúl, az hogyan készülnek az igazán jó képek, milyen látásmóddal tudással tehetséggel lehet igazán ütős dolgokat elkövetni. Meg persze magamat is akarnám tesztelni, hogy mire volna adottságom. Úgyhogy tanulni kell... :-)

 

Köszönöm:

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!