|
|
|
|
 |
Százbolha
2004-07-04 21:56:54
|
40
|
Szikla:
Továbra sem értem, hogy F65-vel mi értelme van man. üzemmódot használni.
Szerinted?
-----
Csoda rekeszpárok....
100ASA érzékenységnél koradélutáni(délelötti) napsütés 1/250; f8
Most jön az azonos eredmény, ha egyiket eltolod x fényértékkel akkor a másikat is ellenkező írányban:
1/125; f11
1/60; f16
1/500 f5,6
1/1000 f4
Déli napsütés vagy tengerpart, hómező 1/2-1 blendével több
Délutáni felhőárnyék 2-3 belndével kevesebb.
Borult idő délután 3-4 blendével kevesebb.
------------------------
de nem ez a lényeg!!!
Kérdezd meg alhazent a fénymérés metodikájáról.
Középszürke és kapcsolodó fogalmak
Feketerigó fehér havon.
Völegény és mennyaszony esete.
Ellenfényben mátrix/középresullyozott/spot mérés.
és így tovább...
Százbolha |
|
A hozzászólás:
 |
szikla_1
2004-07-04 19:37:10
|
37
|
Nagyon köszönöm!
Hogy jelzi a fénymérést az F65?
szóval beállítod az egyik értéket, s a belső kijelzőjén az ideálishoz képest + és - skálán mutatja, mennyivel tolódott el a másik. Ezt teljesen manuálisban.
Ha akarod mutatok egy olyan képet, amit ennek segítségével készítettem.
Édekelne továbbá, hol lehet megtudni, ezeket a rekesz-idő párokat...
kösz előre is. |
|
Előzmény:
 |
Százbolha
2004-07-04 19:06:51
|
35
|
Miért fotózol Manulás üzemmódban?
Az f65 hogy jelzi ki a fénymérési adatokat man. üzemmódban?
-----------------------
Néhány szabály:
- Adott filmérzékenységhez és megvilágításhoz különböző záridő/rekeszérték párok tartoznak, amely párok azonos eredményt adnak.
- A záridő a mozgó témák bemozdultságát befolyásolja
- A rekeszérték a mélységélességet változtatja.
Tulajdonképpen ezekből kell kiindulni. Aztán van még néhány:
- Szélsőséges záridőknél kompenzálni kell a fénymérés eredménnyét (viszonossági szabály)
- Nyersanyagtól függően léteznek ideális megvilágítási idők.
- Optikától függően léteznek ideális rekeszértékek.
Százbolha
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|