Keresés

Részletes keresés

Százbolha Creative Commons License 2004-07-04 21:56:54 40

Szikla:

 

Továbra sem értem, hogy F65-vel mi értelme van man. üzemmódot használni.

Szerinted?

 

-----

Csoda rekeszpárok....

100ASA érzékenységnél koradélutáni(délelötti) napsütés 1/250; f8

 

Most jön az azonos eredmény, ha egyiket eltolod x fényértékkel akkor a másikat is ellenkező írányban:

1/125; f11

1/60; f16

1/500 f5,6

1/1000 f4

 

 

Déli napsütés vagy tengerpart, hómező 1/2-1 blendével több

Délutáni felhőárnyék 2-3 belndével kevesebb.

Borult idő délután 3-4 blendével kevesebb.

 

------------------------

 

de nem ez a lényeg!!!

Kérdezd meg alhazent a fénymérés metodikájáról.

Középszürke és kapcsolodó fogalmak

Feketerigó fehér havon.

Völegény és mennyaszony esete.

Ellenfényben mátrix/középresullyozott/spot mérés.

és így tovább...

 

Százbolha

A hozzászólás:
szikla_1 Creative Commons License 2004-07-04 19:37:10 37

Nagyon köszönöm!

Hogy jelzi a fénymérést az F65?

 

szóval beállítod az egyik értéket, s a belső kijelzőjén az ideálishoz képest + és - skálán mutatja, mennyivel tolódott el a másik. Ezt teljesen manuálisban.

Ha akarod mutatok egy olyan képet, amit ennek segítségével készítettem.

 

Édekelne továbbá, hol lehet megtudni, ezeket a rekesz-idő párokat...

 

kösz előre is.

Előzmény:
Százbolha Creative Commons License 2004-07-04 19:06:51 35

Miért fotózol Manulás üzemmódban?

Az f65 hogy jelzi ki a fénymérési adatokat man. üzemmódban?

 

 

-----------------------

Néhány szabály:

- Adott filmérzékenységhez és megvilágításhoz különböző záridő/rekeszérték párok tartoznak, amely párok azonos eredményt adnak.

- A záridő a mozgó témák bemozdultságát befolyásolja

- A rekeszérték a mélységélességet változtatja.

 

Tulajdonképpen ezekből kell kiindulni. Aztán van még néhány:

- Szélsőséges záridőknél kompenzálni kell a fénymérés eredménnyét (viszonossági szabály)

- Nyersanyagtól függően léteznek ideális megvilágítási idők.

- Optikától függően léteznek ideális rekeszértékek.

 

Százbolha

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!