Keresés

Részletes keresés

Százbolha Creative Commons License 2004-07-04 21:47:15 39
Rby: mail ment.
A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2004-07-04 19:23:55 36

kedves Szazbolha,

 

Irtam egy levelet az itt megadott cimedre. Nem tudom szoktad-e ellenorizni, ha nem, most kerlek tedd meg.

 

Koszi,

Rby

Előzmény:
Százbolha Creative Commons License 2004-07-04 19:06:51 35

Miért fotózol Manulás üzemmódban?

Az f65 hogy jelzi ki a fénymérési adatokat man. üzemmódban?

 

 

-----------------------

Néhány szabály:

- Adott filmérzékenységhez és megvilágításhoz különböző záridő/rekeszérték párok tartoznak, amely párok azonos eredményt adnak.

- A záridő a mozgó témák bemozdultságát befolyásolja

- A rekeszérték a mélységélességet változtatja.

 

Tulajdonképpen ezekből kell kiindulni. Aztán van még néhány:

- Szélsőséges záridőknél kompenzálni kell a fénymérés eredménnyét (viszonossági szabály)

- Nyersanyagtól függően léteznek ideális megvilágítási idők.

- Optikától függően léteznek ideális rekeszértékek.

 

Százbolha

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!