|
|
|
|
 |
Százbolha
2004-07-04 21:47:15
|
39
|
| Rby: mail ment. |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2004-07-04 19:23:55
|
36
|
kedves Szazbolha,
Irtam egy levelet az itt megadott cimedre. Nem tudom szoktad-e ellenorizni, ha nem, most kerlek tedd meg.
Koszi,
Rby |
|
Előzmény:
 |
Százbolha
2004-07-04 19:06:51
|
35
|
Miért fotózol Manulás üzemmódban?
Az f65 hogy jelzi ki a fénymérési adatokat man. üzemmódban?
-----------------------
Néhány szabály:
- Adott filmérzékenységhez és megvilágításhoz különböző záridő/rekeszérték párok tartoznak, amely párok azonos eredményt adnak.
- A záridő a mozgó témák bemozdultságát befolyásolja
- A rekeszérték a mélységélességet változtatja.
Tulajdonképpen ezekből kell kiindulni. Aztán van még néhány:
- Szélsőséges záridőknél kompenzálni kell a fénymérés eredménnyét (viszonossági szabály)
- Nyersanyagtól függően léteznek ideális megvilágítási idők.
- Optikától függően léteznek ideális rekeszértékek.
Százbolha
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|