Keresés

Részletes keresés

szikla_1 Creative Commons License 2004-07-04 19:37:10 37

Nagyon köszönöm!

Hogy jelzi a fénymérést az F65?

 

szóval beállítod az egyik értéket, s a belső kijelzőjén az ideálishoz képest + és - skálán mutatja, mennyivel tolódott el a másik. Ezt teljesen manuálisban.

Ha akarod mutatok egy olyan képet, amit ennek segítségével készítettem.

 

Édekelne továbbá, hol lehet megtudni, ezeket a rekesz-idő párokat...

 

kösz előre is.

Törölt nick Creative Commons License 2004-07-04 19:23:55 36

kedves Szazbolha,

 

Irtam egy levelet az itt megadott cimedre. Nem tudom szoktad-e ellenorizni, ha nem, most kerlek tedd meg.

 

Koszi,

Rby

A hozzászólás:
Százbolha Creative Commons License 2004-07-04 19:06:51 35

Miért fotózol Manulás üzemmódban?

Az f65 hogy jelzi ki a fénymérési adatokat man. üzemmódban?

 

 

-----------------------

Néhány szabály:

- Adott filmérzékenységhez és megvilágításhoz különböző záridő/rekeszérték párok tartoznak, amely párok azonos eredményt adnak.

- A záridő a mozgó témák bemozdultságát befolyásolja

- A rekeszérték a mélységélességet változtatja.

 

Tulajdonképpen ezekből kell kiindulni. Aztán van még néhány:

- Szélsőséges záridőknél kompenzálni kell a fénymérés eredménnyét (viszonossági szabály)

- Nyersanyagtól függően léteznek ideális megvilágítási idők.

- Optikától függően léteznek ideális rekeszértékek.

 

Százbolha

 

Előzmény:
szikla_1 Creative Commons License 2004-07-04 17:10:10 34

szia

kérdésem lenne...Nikon F65öm van. Kezdő vagyok, de tisztában vagyok alapfogalmakkal, rekesz, záridő, iso, stb. De mégsem tudom, hogy hol is kezdjem el. Mikor fényképezek (manualban), akkor még olyannyira nem tudom, hogy milyenre kell beállítani az értékeket, hogy van egy-két rosszul elsült fotó. Eddig általában manualban rábíztam magam a gép fénymérésére. Szóval hol kezdjem?

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!