|
|
|
|
 |
Százbolha
2004-07-04 19:06:51
|
35
|
Miért fotózol Manulás üzemmódban?
Az f65 hogy jelzi ki a fénymérési adatokat man. üzemmódban?
-----------------------
Néhány szabály:
- Adott filmérzékenységhez és megvilágításhoz különböző záridő/rekeszérték párok tartoznak, amely párok azonos eredményt adnak.
- A záridő a mozgó témák bemozdultságát befolyásolja
- A rekeszérték a mélységélességet változtatja.
Tulajdonképpen ezekből kell kiindulni. Aztán van még néhány:
- Szélsőséges záridőknél kompenzálni kell a fénymérés eredménnyét (viszonossági szabály)
- Nyersanyagtól függően léteznek ideális megvilágítási idők.
- Optikától függően léteznek ideális rekeszértékek.
Százbolha
|
|
A hozzászólás:
 |
szikla_1
2004-07-04 17:10:10
|
34
|
szia
kérdésem lenne...Nikon F65öm van. Kezdő vagyok, de tisztában vagyok alapfogalmakkal, rekesz, záridő, iso, stb. De mégsem tudom, hogy hol is kezdjem el. Mikor fényképezek (manualban), akkor még olyannyira nem tudom, hogy milyenre kell beállítani az értékeket, hogy van egy-két rosszul elsült fotó. Eddig általában manualban rábíztam magam a gép fénymérésére. Szóval hol kezdjem?
|
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2004-07-03 00:20:31
|
29
|
| figyelek, figyelek... :))) tőlem technikát tanulhattok: világítás, fénymérés, filmhívás, nagyítás, etc... ez az, amire vágytok? így másutt nem tanulhattok... :) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|