Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004-07-04 21:15:45 38
hi! egy ingyen leckét itt is vehetsz egy rövid "vitában". fotós látásmód ui. nincs, csak láttató mód, a kutya itt van elásva. :))) milyen lehet pölö egy kubista/impresszionista/fotorealista/etc festő látásmódja? :) egy fotóval nem tudsz átvinni folyamatában semmit sem, csupán áttehetsz a múltidőbe egy elkapott pillanatot. a láttatáshoz a kamera- és a filmkezelés és a printkészítés együttesen szükségeltetik. a fotózás is hármas alanyú dolog: (1) a fényképész - (2) az isteni szikra avagy az irracionalitás vagy aminek nevezed - (3) a néző, a befogadó/elutasító. :) a "fotóművészektől" nem fox mesterségbeli tudást a klasszikus értelemben átvenni, ennek többnyire racionális okai vannak :))), "intellektuálist" azt minden mennyiségben...
Százbolha Creative Commons License 2004-07-03 22:08:57 31

Ami engem érdekel ezentúl, az hogyan készülnek az igazán jó képek, milyen látásmóddal tudással tehetséggel lehet igazán ütős dolgokat elkövetni.

 

 

Alhazen!!! Ezt nekem is tanítsd meg!

A hozzászólás:
peterssen Creative Commons License 2004-07-03 21:04:18 30

Jaj de jó hogy figyelsz ránk! :-)

 

Szóval kérdésedre: Igen technikát is. Amikor áttértem digitre nem gondoltam volna, hogy van visszaút. Most ahogy jönnek az igények, újra kell tanulni az analóg FF technikát. Most találkoztam egy illetővel aki "házilag" csinálja a színes hívást/nagyítást. Úgyhogy elképzelhető, hogy megrohannálak alkalomadtán egy csomó kérdéssel. Persze ahhoz is tanulni kell, hogy kérdezni tudjak... :-)

 

Ami engem érdekel ezentúl, az hogyan készülnek az igazán jó képek, milyen látásmóddal tudással tehetséggel lehet igazán ütős dolgokat elkövetni. Meg persze magamat is akarnám tesztelni, hogy mire volna adottságom. Úgyhogy tanulni kell... :-)

 

Köszönöm:

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2004-07-03 00:20:31 29
figyelek, figyelek... :))) tőlem technikát tanulhattok: világítás, fénymérés, filmhívás, nagyítás, etc... ez az, amire vágytok? így másutt nem tanulhattok... :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!