Keresés

Részletes keresés

Mumu Creative Commons License 2004-07-03 13:12:31 23
Kedves topiktarsam,megegyszer szeretnem allahuzni:az emlitett adatok csak az annak hivatalosan ismert es ertekelt eseteket foglalja magaba ,nalunk a legnagyobb ressze az elopott vagyonnak nem jut a pontos felmeres fazisaba..
A hozzászólás:
mallon Creative Commons License 2004-07-03 10:34:12 21

Budapesten a legjobbak a korrupció elleni szabályok

NOL • 2004. július 2. 17:39

 

A budapesti önkormányzatnál a legjobbak a korrupció ellen védő rendszabályok a visegrádi négyek fővárosai közül - ezt állapította meg a Transparency International és GfK gazdaságkutató intézet cseh részlegeinek közös, tavasszal elvégzett felmérése, amelyet most hoztak nyilvánosságra.

A szabályozási környezetet, tehát a közbeszerzési eljárások, a belső ellenőrzés, az etikai kódexek, az összeférhetetlenség és a tájékoztatás szabályait vizsgálva Budapest 0,865 pontot kapott az elérhető egyből. Varsó a második helyre került 0,642 ponttal, Prága 0,598 pontot kapott, és a pozsonyi önkormányzat lett az utolsó, 0,553 ponttal.

Azt is vizsgálták, hogy a közvélemény mennyire tartja hatékonynak a korrupcióellenes szabályokat. Fővárosonként száz-száz megkérdezett véleménye alapján a budapesti önkormányzat 0,489 ponttal ebben is az első helyen végzett - jelezve, hogy az emberek kevésbé bíznak a szabályokban, mint amennyire a szabályok elvileg hatékonyak lehetnek -, és Budapesten főleg a közbeszerzési eljárásokkal és a tájékoztatással szemben mutatkozott elégedetlenség.

E felmérésben Pozsony lett a második, 0,43782 ponttal, majd igen csekély hátránnyal Varsó következett 0,43778 ponttal, végül Prága 0,403 ponttal.

http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=181930&DocID=154185 

 

mindennek tényleg örülök, s nem is szeretném azzal elütni az egészet, hogy atyaisten mi lehet a többieknél, de azért attól tartok, hogy igen széles körben elterjedt nálunk a korrupció. Azért úgy látom, hogy néhányan megpróbálják szűkíteni a terét, legalábbis nem mindenki részese a korrupciónak, de sajnos hihetőnek tartom, hogy minden oldalon sokan támogatják ezt a tevékenységet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!