|
|
|
|
 |
S.P.T.
2004-07-04 13:14:53
|
398
|
Valóban, az extrém nagylátószögű lencsét Magyarok fejlesztették ki és az első nemzetközi debütálása a Pathfinder marsjárón volt, ha jól tudom.
A gömbtükör 2000HUF körül mozogna.
A pontos probléma vele az, hogy nem egyenletesen változik a látószög, így az ég felé összenyomódik a kép.
Az én problémám, hogy egy tükör fémnyomásához CNC esztergán kell csináltatni egy szerszámot.
Gömb szerszámok már vannak, azokból csak ki kell választani a legjobbat, osz lehet is nyomni, utána meg tükröztetni.
Új szerszám viszont pár tízezer forint, így csak akkor éri meg, ha minél több példányon oszlik meg az ára.
|
|
 |
RCH
2004-07-03 13:59:24
|
394
|
>Azt hiszem a gömbforma tényleg nem a legnyerőbb.
Igen, ezt sejtettem. De a HDRI kep kiserletekhez tokeletesen megfelel(ne). A panorama csak hab a tortan ;-) |
|
A hozzászólás:
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|