Keresés

Részletes keresés

RCH Creative Commons License 2004-07-01 21:43:26 384

A -1 es problemat sikerult megfejteni: az egyik kontrollpontot a annyira a kep szelere tettem, hogy "kicsuszott". Ettol lett -1.

 

Helyette van mas bajom :-/

 

A PTGui megvadult: minden  keppar 3. kontrollpontjanak lerakasakor hibauzenettel szorakoztat. Bar tovabb enged dolgozni, megsem igazan muxik a dolog. Egyelore PTAssemblerre valtottam. Szinte ugyenez, mint a PTGui, csak ez muxik. Tobbnyire...

 

Most egy masik kepszeriaval szarakodok. Ez is egy kezbol fotozott sorozat, amin a Panorama Factory nagyon csunyan elhasal. A PTAssemblerrel joval korrektebbul osszerakhato a panorama, de igy sem 100. Eloszor is nem "vegteleniti" a kepsorozatot: a ket szelen egy fel kepnyi ismetlodes van. Masodszor meg nem teljesen korrekt a vegeredmeny: bar a kontrollpontozast nagyon precizen megcsinaltam, a vegeredmenyen 10-20 pixeles elcsuszasok is akadnak.

 

Minden hasznos otletet szivesen fogadnek!

 

A hozzászólás:
RCH Creative Commons License 2004-06-29 11:00:14 379

Koszi a tippet; ugy tunik ez volt a bibi, hogy nem a teljes atfedes teruleten adtam meg a kontrollpontokat, hanem csak a szeleken (mentsegemre: valami tutorialban lattam igy). Egesz jol ossze tudtam rakni egy ezeddig problemas sorozatot.

 

Viszont ujabb bibi tamadt, mikor eggy masik kepsorozattal bibelodtem: valami olyasmi hibauzenetet kaptam, hogy valami -1 lett a kontrollpontoknal. Most, meloba jovet eszembe jutott, hogy nem kontrollpontoztam ossze az utolso es az elso kepszeletet; igy lehet, hogy ettol vadult meg. Este korrigalom es ha igy sem OK, akkor jovok nyavalyogni. ;-)

Előzmény:
P.Peter Creative Commons License 2004-06-25 18:27:00 378
Tipikus hibák, ha túl kevés vagy túl sok referenciapontot ad meg az ember, a PT mindkét esetben beadhatja az unalmast. 4-5 pontpár elég szokott lenni, de igazából csak a gyakorlat mondja meg, hogyan is kell ezeket kiválasztani (mindenesetre nem árt, ha a teljes fedett felületet reprezentálják). Egyszerre túl sok képpel is akadhatnak problémák, ebben az esetben érdemes néhány képre engedélyezni az optimalizálást, és több menetben végezni a munkát. Persze még néhány trükk van, de leginkább a gyakorlat ad útmutatót szerintem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!