Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
SchefferJ Creative Commons License 2004-06-24 17:31:43 17
Hát, nem biztos, hogy jótól kérdezed... Nekem van egy 58mm-es Hama cirk. polár, meg ugyanekkora B+W polár. Az előbbi rendesen levesz a fényből, de a szinei érdekes módon tetszenek. Van fent egy pár bükki képem, ami ezzel készült. Talán az ég kék-kiemelése erősebb a Hama-nak. A B+W-vel alig veszít a fényből, viszont kevésbé emeli ki az ég kékjét (azonban minden csillogást rendesen kiszűr). Nem vagyok biztos benne, hogy annyival jobb a B+W amennyivel drágább.

Sajna az 550EX-em még beszerzés alatt van, így vakuval kapcsolatban nem sokat tudok mondani.

Előzmény:
karmatt Creative Commons License 2004-06-24 10:25:54 15
SchefferJ !

1. Van tényleges különbség a különböző márkájú, különböző árú polárszűrők között? (Én egy olcsó hoyat használok)

2. Igaz az a hír, hogy amennyiben polárszűrő van a gépen, akkor ha vakut használok, akkor korrigálni kell a fényt? (300D-t használok+külső vaku 550EX) Ugyanis kínlódtam eléggé a fényerővel...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!