Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004-06-24 07:34:03 366
...kicsi off irányt vettete, de érdekes a téma...

Tudod te, hany ember el Magyarorszagon a letminimum hataran, vagy alatt?
Rengeteg, megkockaztatom, millios nagysagrend.

A nagycsaládosok 60 százaléka létminimum alatt él
Elemzés a létminimumértékről - KSH
A létminimum és a fizikai dolgozók jövedelmi adatainak összevetése

A hozzászólás:
eniessa Creative Commons License 2004-06-24 00:41:11 364
Amig ti alszotok, en me'g elgondolkodtam kicsit.

Te most azt szeretnéd hallani, hogy rendőrért kiálltok
Nem pont erre gpndoltam, mert ne felejtsd el, hogy az altalad megvetett jogrendnek nemcsak a bunuldozes es megtorlas a celja. A jogrendben a elsodlegesen lehetosegeid is benne foglaltatnak, kezdve attol, hogy nap mint nap mehetsz dolgozni es azert fizetseget kapsz, hogy az iskolaidat elvegezve megkapod az igazolo okiratokat, hogy a gyereked jarhat iskolaba, hogy ha szukseges, felugyelnek ra a napkoziben, hogy ha beteg vagy, orvoshoz fordulhatsz stb., stb., es feltetelezem, a jogrend biztositotta eme lehetosegekkel te is elsz...

Tehát elkönyvelem a veszteséget, és tanulok belőle. Jobb riasztót, erősebb rácsot, védelmezőbb aurát készítek magamnak, így hasznomra válik a dolog.
Oszinten, ez igen dicseretes hozzaallas! Amennyiben nem arra sarkall, hogy az alabb altalad definialt moral alapjan feltelezed masokrol is ezt a lelki erosseget, es leszereld a kerekeiket. (ez csak hipotetikus, egyaltalan nem feltelezek rolad ilyesmit)

Masreszrol okes, hogy te igy meg tudod oldani erzelmileg es anyagilag a veszteseget, de mit tanacsolsz azoknak, akik nalad kiszolgaltatottabbak, es sem fizikalisan nem olyan erosek, hogy megvedjek magukat pl. egy tamadoval szemben, sem egzisztencialisan nem megoldhato, hogy eletuk munkajaval megszerzett ingosagukat potoljak? Ott vannak peldaul a lakasmaffia szerencsetlen aldozatai. Tudod te, hany ember el Magyarorszagon a letminimum hataran, vagy alatt? Rengeteg, megkockaztatom, millios nagysagrend. Ok mit tehetnek, ha megfosztjak a vagyonuktol? Az oreg neni mit tegyen, amikor az utcan megtamadjak? En is mit tehetek, ha az utcan megtamadnanak? Rendben, tanulok belole, akar karateorakat veszek utana, de az sem ved meg csoportos tamadas ellen. Jo, ne legyunk ilyen borulatoak, mondhatod, dramai peldak, azonban sajnos nem annyira ritkak...

Es mi a velemenyed a gyermekek bantalmazasarol? Ok hogyan oldjak ezt meg?

Mi a velemenyed a gyamsag ala vont - peldaul elmefogyatekos - emberekkel szemben elkovetett buncselekmenyekrol? ok hogyan vedekezzenek?

Előzmény:
kraki Creative Commons License 2004-06-23 23:49:59 359
Több kocsim is van, néha feltörik v.melyiket. Te most azt szeretnéd hallani, hogy rendőrért kiálltok. A fejlécen kattints az adatokra, és nézz bele más topikokon tett hozzászólásaimba (ha van kedved), látni fogod, hogy nem vasárnapi rockerként bőgetem vad motoromat, én tényleg sok dolgot nem a kötelező módon teszek.
Tehát elkönyvelem a veszteséget, és tanulok belőle. Jobb riasztót, erősebb rácsot, védelmezőbb aurát készítek magamnak, így hasznomra válik a dolog.
Azt meg nem pontosan értem, hogy mitől irtózol?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!