|
|
 |
eniessa
2004-06-24 01:24:37
|
365
|
Masik kerdesem az, hogy ezek szerint te tamogatod a buncselekmenyek ilyeten valo hallgatolagos legalizalasat? (termeszetesen nem tamogatod, de mindjart elmondom, miert kerdeztem)
Rendben, hogy te nem kersz jogorvoslatot, ha kipucoljak a lakasodat - feltetelezem, hogy igy biztositasod sincs semmire, ahol bizonyos merteku karteritest nyujtanak, egyebkent ugyancsak allamilag szablyozott jogalkotas nyoman... -, gondolom, te oregkorodban nem a nyugdijra akarsz majd hagyatkozni... am sokunknak nem all rendelkezesre olyan lehetoseg, hogy anyagilag onerobol elore biztositani tudna majd a megelhetest, amikor mar nem tud dolgozni, ezert szuksegunk van a torvenyek biztositotta lehetosegre, hogy nyugdijat kapjunk (barmilyen sirnivaloan csekely lesz is)
Visszaterve a kiindulasi ponthoz: ha mindenki szemet hunyna az ot ert ilyen serelem felett, akkor meg tobb betores stb. lenne, hiszen a bunozo szamara kiesik egy lenyeges rizikofaktor: a buntetese'.
Hiaba mondod, hogy nem akarsz te anarchiat, ha ennek az elvnek tomeges kovetese oda vezetne. Gondolj arra, hogy nem veletlenul rendelnek el szuksegallapotot haborus helyzetben. Gondolj arra, milyen rohamosan megno a vagyon- es eletellenes buncselekmenyek szama polgarhaborus idoszakokban, tahat amikor a jogrend nem tud hathatosan kozbelepni!
Kaosz.
Nekem ugy tunik, hogy te a mindenkori politikai-gazdasagi elit husosfazekanak gondolod a jogalkotast. Ha igy van, hibasan gondolkodsz - ha nem igy van, storno- Nemely torvenyek, cikkelyek valtoznak ugyan, de alapvetesben a jogrend alig, illetve nyilvan van kulonbseg a mai jogalkotas es a huberi rendszere' kozott...
A jog nem a civilizalt tarsadalmak privilegiuma es talalmanya. A primitiv torzseknek is volt/van fonokuk, igen eros belso tagozodasi, kotelezo szokasaik, kezdve a "hazasodastol" a munka kiosztasan at a kozosen felhalmozott elelem elosztasaig stb. - bar ezzel nyilvan nem mondtam ujat. Az iratlan torvenyek es a szokasjog az irastudassal csak megerosodtek, es a bonyolultabb tarsadalmi szerkezetek es hierarchiak, a magantulajdon megjelenese, a kozigazgatas szuksegszerusege, a megnovekedett emberletszam mind-mind hozzajarult ahhoz, hogy egyszeruen nem hagyatkozhatunk ontorvenyuskodesre. Mert az kaosz.
Bocs az agymenesert, most mar abbahagyom (es kikapcsolom a szamitogepet, lecsatlakozok a netrol... ugye, milyen jo, hogy a torvenyek biztositjak szamomra, hogy ha fizetek egy szolgaltatasert, akkor azt meg is kapom? :) igy holnap el is tudom olvasni a valaszokat (bocsanat, ezt a kis fricskat nem hagyhattam ki. :)
|
|
 |
eniessa
2004-06-24 00:41:11
|
364
|
Amig ti alszotok, en me'g elgondolkodtam kicsit.
Te most azt szeretnéd hallani, hogy rendőrért kiálltok
Nem pont erre gpndoltam, mert ne felejtsd el, hogy az altalad megvetett jogrendnek nemcsak a bunuldozes es megtorlas a celja. A jogrendben a elsodlegesen lehetosegeid is benne foglaltatnak, kezdve attol, hogy nap mint nap mehetsz dolgozni es azert fizetseget kapsz, hogy az iskolaidat elvegezve megkapod az igazolo okiratokat, hogy a gyereked jarhat iskolaba, hogy ha szukseges, felugyelnek ra a napkoziben, hogy ha beteg vagy, orvoshoz fordulhatsz stb., stb., es feltetelezem, a jogrend biztositotta eme lehetosegekkel te is elsz...
Tehát elkönyvelem a veszteséget, és tanulok belőle. Jobb riasztót, erősebb rácsot, védelmezőbb aurát készítek magamnak, így hasznomra válik a dolog.
Oszinten, ez igen dicseretes hozzaallas! Amennyiben nem arra sarkall, hogy az alabb altalad definialt moral alapjan feltelezed masokrol is ezt a lelki erosseget, es leszereld a kerekeiket. (ez csak hipotetikus, egyaltalan nem feltelezek rolad ilyesmit)
Masreszrol okes, hogy te igy meg tudod oldani erzelmileg es anyagilag a veszteseget, de mit tanacsolsz azoknak, akik nalad kiszolgaltatottabbak, es sem fizikalisan nem olyan erosek, hogy megvedjek magukat pl. egy tamadoval szemben, sem egzisztencialisan nem megoldhato, hogy eletuk munkajaval megszerzett ingosagukat potoljak? Ott vannak peldaul a lakasmaffia szerencsetlen aldozatai. Tudod te, hany ember el Magyarorszagon a letminimum hataran, vagy alatt? Rengeteg, megkockaztatom, millios nagysagrend. Ok mit tehetnek, ha megfosztjak a vagyonuktol? Az oreg neni mit tegyen, amikor az utcan megtamadjak? En is mit tehetek, ha az utcan megtamadnanak? Rendben, tanulok belole, akar karateorakat veszek utana, de az sem ved meg csoportos tamadas ellen. Jo, ne legyunk ilyen borulatoak, mondhatod, dramai peldak, azonban sajnos nem annyira ritkak...
Es mi a velemenyed a gyermekek bantalmazasarol? Ok hogyan oldjak ezt meg?
Mi a velemenyed a gyamsag ala vont - peldaul elmefogyatekos - emberekkel szemben elkovetett buncselekmenyekrol? ok hogyan vedekezzenek? |
|
 |
eniessa
2004-06-23 23:54:44
|
362
|
OK, hat kivanom, hogy ezzel a modszerrel minden ilyan problemat meg tudj oldani es feldolgozni (bar szerintem az eletellenes buncselekmenyeknel talan te is maskepp tennel).
Azt meg nem pontosan értem, hogy mitől irtózol?
Ha jol ertettem, a politikai-gazdasagi hatalmi harcokrol erdeklodtel, erre valaszoltam, hogy ez nekem undorito terulet, nem szivesen foglalkozom vele.
|
|
A hozzászólás:
 |
kraki
2004-06-23 23:49:59
|
359
|
Több kocsim is van, néha feltörik v.melyiket. Te most azt szeretnéd hallani, hogy rendőrért kiálltok. A fejlécen kattints az adatokra, és nézz bele más topikokon tett hozzászólásaimba (ha van kedved), látni fogod, hogy nem vasárnapi rockerként bőgetem vad motoromat, én tényleg sok dolgot nem a kötelező módon teszek.
Tehát elkönyvelem a veszteséget, és tanulok belőle. Jobb riasztót, erősebb rácsot, védelmezőbb aurát készítek magamnak, így hasznomra válik a dolog.
Azt meg nem pontosan értem, hogy mitől irtózol? |
|
Előzmény:
 |
eniessa
2004-06-23 23:37:14
|
353
|
Te most ugyanúgy sarkítod a hasonlatodat, ahogyan én dramatizálom az enyémet
jo, akkor ne legyen ilyen durva pelda, nezzunk konnyebbet. Tehat siman elfogadod, hogy teszem azt, amig te alszol, lelopjak a kocsidrol a kerekeket. Vagy csak letordelik a visszapillanto-tukroket. (ne valaszold, hogy nincs kocsid. :)
Az otthonomat és a családomat békeidőben meg tudom védeni jogkövetés nélkül is.
Nem vagy te sem mindig otthon... Mondjuk nyaralni vagy es feltorik a lakasodat, elviszik az ertekeidet. Mit csinalsz? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|