Keresés

Részletes keresés

tszzs Creative Commons License 2004-06-28 21:49:12 53

Georch!

Érdekelne, hogy melyik típusú Soligor lencséid vannak, milyen átmérőjűek, és milyen géphez használod?

Előre is köszi!

Vizs Creative Commons License 2004-06-20 13:41:56 43
Nekem Kenko van, és az is aberrál mint az állat. A másik ami idegesít, hogy a szélei fele nagyon látványos az életlenedés. Meg lennék lepve, ha valaki beírna az aberrációra valami csodaszert, szerintem leginkább komplexebb lencserendszert kellett volna a konverterbe építeni. Rekeszelés már csak azért sem túl jó, mert f8-nál már nasütésben is állvány kell a teléhez, és amúgy sem segít sokat. :(

A hozzászólás:
georch Creative Commons License 2004-06-19 12:48:14 42
Sziasztok!

A napokban vettem egy Soligor 2X-es telekonvertert. Elég jól működik, de erős a kromatikus aberrációja. Ezt hogyan lehetne kiküszöbölni szerintetek? (8-as rekesszel valamelyest javul a helyzet, de így is zavaró, ennél kisebb rekeszt nem tudok állítani!)
Javaslataitokat előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!