|
|
|
|
 |
tszzs
2004-06-28 21:49:12
|
53
|
Georch!
Érdekelne, hogy melyik típusú Soligor lencséid vannak, milyen átmérőjűek, és milyen géphez használod?
Előre is köszi! |
|
 |
Vizs
2004-06-20 13:41:56
|
43
|
Nekem Kenko van, és az is aberrál mint az állat. A másik ami idegesít, hogy a szélei fele nagyon látványos az életlenedés. Meg lennék lepve, ha valaki beírna az aberrációra valami csodaszert, szerintem leginkább komplexebb lencserendszert kellett volna a konverterbe építeni. Rekeszelés már csak azért sem túl jó, mert f8-nál már nasütésben is állvány kell a teléhez, és amúgy sem segít sokat. :(
|
|
A hozzászólás:
 |
georch
2004-06-19 12:48:14
|
42
|
Sziasztok!
A napokban vettem egy Soligor 2X-es telekonvertert. Elég jól működik, de erős a kromatikus aberrációja. Ezt hogyan lehetne kiküszöbölni szerintetek? (8-as rekesszel valamelyest javul a helyzet, de így is zavaró, ennél kisebb rekeszt nem tudok állítani!)
Javaslataitokat előre is köszönöm! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|