|
|
|
|
 |
maestro
2004-06-07 12:48:37
|
350
|
Nagyon nincs rajta mit gyakorolni, legfeljebb előtte egy kupicával felhajtasz kézremegés ellen :-)
Egyetlen fogást tudnék így külön említeni, ami nekem bejött: előbb kell a gépet irányba állítani, és exponáláskor már inkább a függőónt kell figyelni. Ugyanis az azonos pozíció sokkal fontosabb (nodális pont!), mint a pitch és roll esetleges kis eltérése a nullától. |
|
A hozzászólás:
 |
P.Peter
2004-06-07 11:49:41
|
348
|
| Jó kép, de gondolom ezt a fügőónos megoldást is kell kicsit gyakorolni, mielőtt az ember csak úgy felmásza egy hasonló helyre :-) |
|
Előzmény:
 |
maestro
2004-06-07 11:42:54
|
347
|
msmks: én használom a függőónos 'állványt', a tavalyi Construma kiállításon például egy több szint magas állvány tetején, ahol voltak nagyon közeli tárgyak is, és közben erős szél fújt, ennek ellenére viszonylag szépen sikerült összefűzni (4 db képből, itt látható). A függőón egész jól pozícionálja a gépet, a szelet pedig vagy beleszámítom a dologba, vagy kivárok egy-eyg széllökés közötti szünetet.
Az állvány kényelmesebb, de sokkal lassabb. És ha csak egysoros panoráma kell, főleg tájkép esetében, a madzagnál nem is kell több. Legfeljebb egy kis vízmérték, amit a vakupapucsba lehet csúsztatni, vagy a géphez rögzíteni valahogy. Többször fotózom olyan helyeken, ahol nem lehet állványt felállítani, pl. épülő házak tetőszerkezetén, ott a függőón nagyságrenddel jobb, mintha csak kézből fotóznék. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|