Keresés

Részletes keresés

msmks Creative Commons License 2004-06-07 08:43:47 338
maestro: Olympus E-10 nem cserélhető optikás, nem tudok rá halszemet tenni mert amik vannak, azok drágák és a szélét úgyis le kellene vágnom mert homályzóna...
tehát ezek a lehetőségek. ebből szeretném kihozni a maximumot!
A hozzászólás:
maestro Creative Commons License 2004-06-07 00:41:32 333
mskms: az a 28 mm nem igazán panorámázásra termett. 19 mm körül már lehet egysoros tájképeket készíteni, és néha még fekvő formátumban is megteszi. Vagy nem lenne érdemes valamilyen halszemben gondolkodnod? Azzal 3 képből, kézből is megvan egy panoráma, vagy állványról 8 képből. Ennyit még nem nagy fáradság szépen összeilleszteni. A mélységélességről nem is beszélve, végtelenre állítod és gyakorlatilag minden éles... Én inkább errefelé indulnék el a helyedben, mintsem 240 képet összerakni!!!
Előzmény:
msmks Creative Commons License 2004-06-06 21:40:37 330
P.Peter:
a portré mód jó, de az sem elég, muszáj többsorost csinálni.
a torzításmentességet úgy értem, hogy körülbelül 88mm-es fókusztávolságnál látom ugyanazt a képet, mint szabad szemmel. itt keveset kell torzítani a képet, tulajdonképpen elég csak összeigazítani az egymás mellett lévőket. a 28mm-nél bizony nagyon kell hajlítani.
88mm-nél viszont sokkal kisebb a mélységélesség, mint 28mm-nél.
Panorama Factoryval csináltam, de az nem tud többsoros panorámát. oszloponként csináltam panorámákat aztán azt próbáltam összeilleszteni a végén, de rá kellett jönnöm, hogy ezt a program nem tudja úgy meghajlítani egymás mellé, hogy használható legyen.

azért szeretném automatizálni valamennyire az eljárást, mert ha csinálok egy 240 képből álló panorámát azt nagy munka összerakni és én sokat szeretnék csinálni, és minél kevesebbet beleavatkozni. a beállítások viszont alig változnak..
A Panorama Factory amúgy majdnem megfelelne csak hát.. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!