„28mm-el csináltam egy panorámát, szűknek bizonyul a magasság.”
Portré mód, és/vagy több sor.
„további gond, hogy a nagylátót nehéz leárnyékolni, oldalról becsillan a fény.”
Ez ellen jobb obi és/vagy árnyékoló, szerintem mást nem nagyon lehet tenni.
„többsoros panorámát torzításmentesen tudnék csinálni pl 80-90mm körül,”
A 28 miért torz? Hogyan?
„viszont itt a mélységélesség a gond.”
Miért?
„ha 28mm-el csinálnék többsoros panorámát, mire kellene odafigyelni?”
Szerintem ssak ugyanarra, mint a többinél.
„egyet csináltam már, de sok lett az illesztési hiba, sok a torzított vonal a képen”
Mivel illesztetted a képeket?
„van valami jó szoftver … ?”
Több is, de szerintem a PTGUI+PT messze a legjobb, ha az ár/teljesítmény viszonyát is nézem, akkor pláne. Nézz körül a www.panoguide.com oldalon, az utóbbi kb. egy évben megjelent új progikat/verziókat nem ismerem.
„ami lehetőleg automatizáltan képes összerakni ilyen panorámákat”
Ezt szerintem felejtsd el. Ami automata volt, az nekem még csak tökéletesre sikerült, horizontra illesztett egysoros képeket tudott rendesen összeállítani, vagyis csak az alapokat tudta, és nem hiszem, hogy az elmúlt egy évben csodákat tettek volna ez ügyben… A PTGUI kicsit ’munkás’ ugyan, de egyre több kényelmi szolgáltatással bír úgy, hogy közben nem hülyült le (Kivéve, hogy kicsit rugdalni kell ha az ember halszemet használ, pedig korábban már kezelte). |