Keresés

Részletes keresés

MZ/Y Creative Commons License 2004-05-27 10:38:43 258
Kösz a kimerítő választ!
Úgy látom, ettől nem lettem okosabb. Annyi nem szokásos méretű és íves ablakod van, hogy ezt ki nem tudom számolni a Hofstadter-nél. Úgylátszik, kérnem kell a Sofá-tól ajánlatot az ablakaimra, de amennyire készséges volt a mintaboltjuk... Gyakorlatilag elhajtott, hogy akkor menjek, ha már meg is akarom venni.
A hozzászólás:
viktor a takarító Creative Commons License 2004-05-27 09:29:31 257
A közepes műanyag ablak (alba lux thermo, NK komfort, szigma royal, a profilneveket nem tudom fejből...) 1,4-es üveggel, résszellőzéssel olcsóbb, mint a közepes fa ablak (rétegragasztott, hossztoldott borovi fenyő, 1,4-es ablak, lazúros kivitelben, fém vízvetővel, euro profillal. DE ez az olcsóság csak a fehér változatra műxik, mivel az egyszerűbb színű (mocsári tölgy, stb) színes fólia 20-35% felárat jelent, az íves ablakra pedig ugyanúgy rányomják az 50-60% felárat, mint a fánál, miközben a technológia alapján sokkal egyszerűbb kivitelezni (a gépen kell állítani, miközben a fánál több darabból kell összehozni egy ívet, ami elég macerás és lassú).
SZóval kiszámoltam, hogy az alba lux thermo kívül-belül fóliázottan, kisebb méretben (a magasságok a szabvány 150 illetve 240 cm voltak a fánál számolt 170 és 260 helyett...) kb. nettó 1780e Ft volt, míg a szefa féle fa ablak nettó 2000e Ft, de nagyobb méretben, mint fentebb írtam.
homlokzati nyílászáróim lisája:
ablak 40 80 3 bk
60 150 3 bkny
90 150 1 bkny
ajtó 60 210 2 bkny
90 210 1 bkny

ablak 120 170 2 bkny
150 170 1 kny/bkny
180 170 1 kny/bkny
240 170 1 3 részes:kny+bkny
180 140 2 kny/bkny, szegmensíves
240 140 2 2 részes: kny+bkny, szegmensíves
ajtó 150 230 1 kny/bkny, szegmensíves
180 260 1 kny/bny
240 260 1 3 részes:kny+bkny
Előzmény:
MZ/Y Creative Commons License 2004-05-26 14:09:40 255
VaT (ugye nem baj a rövidítés?)
Leírnád, mekkora és mennyi külső nyílászáró kerül ennyibe, illetve milyen extrák (bizt.üveg?, fólis?, festés?) vannak ezért az árért? Én is fát akartam, de a Hofstadter 3D ablakai nekem jóval kevesebbre jöttek ki.
Ráadásul el kellene már döntenem, hogy milyen lesz, mert addig nem tudok menni a fűtéstervezőhöz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!