|
|
|
|
 |
ferint
2004-05-23 12:47:09
|
101
|
Szerintem a komolyabb gép az már más kategória. Itt én az átlagember által megvehető gépekre gondoltam.
Ritkán vesz egy amatőr millás árú (vagy afeletti) gépet.
Tudom hogy a nagyoknál komoly a különbség. |
|
A hozzászólás:
 |
omega14
2004-05-21 23:05:40
|
95
|
" Egy nagy tévedésben van mindenki aki olvas erről, tudniillik minden fényképezőgép írási sebessége LIMITÁLT és ez az érték KÁRTYAFÜGGETLEN !!!
Ez azt jelenti a gyakorlatban hogy egy Canon A70-nek tökmindegy hogy sima Sandisk vagy UltraII van benne, a képek kiírási sebessége alig változik ! "
Megjegyzésem, igaz hogy minden f.gép írási sebessége limitált, lehet hogy a Canon A 70-nél nem számít az írási sebesség, nem ismerem. Egy másik topicból kiragadva érdemes megnézni a komolyabb gépek írási sebességeit, ahol nagyon nem mindegy úgytűnik hogy Kingstone vagy Sandisk v. Sandisk Ultra II ( példaként )
http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=6007
|
|
Előzmény:
 |
ferint
2004-05-20 20:14:18
|
80
|
Sandisk is nagy márka, Kingston is. Ilyen szempontból nincs különbség.
Sebességben a Sandisk kicsit gyorsabb, USB2.0-át alapul véve asztali gépre, 7in1 olvasóval 950K/sec közötti az értéke, a Kingstonnak kb 850-900K/sec. Ugyanezen arány érzékelhető íráskor is de ezt nagymértékben befolyásolja hogy milyen fényképezőgépben van. Egy nagy tévedésben van mindenki aki olvas erről, tudniillik minden fényképezőgép írási sebessége LIMITÁLT és ez az érték KÁRTYAFÜGGETLEN !!!
Ez azt jelenti a gyakorlatban hogy egy Canon A70-nek tökmindegy hogy sima Sandisk vagy UltraII van benne, a képek kiírási sebessége alig változik !
Ergó vannak olyan gépek melyek gyorsulnak egy jobb kártyával és vannak olyanok amik nem. Nem muszáj mindenkinek a leggyorsabbat megvennie mert nem a kártya hanem a gép lesz a szűk keresztmetszet.
Lehet ragozni még a dolgot, ha akarod bővebben belemegyek de szerintem nagyjából ez a lényeg.
Rosszat illetve használat közben elromlottat még egyikből sem láttam. Kiméletes használattal hosszú évekig hű társad lesz bármelyiket veszed. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|