Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2004-05-27 12:19:23 260
Lédig !
Javaslom hogy nézd meg az Internorm ablakait !
Ezek 'vegyesfelvágottat' is csinálnak. Kivül fémborítás, alatta habbal, belül fával. Persze az ára nem egy műanyag ablaké.

Műanyag ablakot csak résszellőzővel szabad megvenni !
Azért a műanyagipar is fejlődik, már tudnak nem sárguló anyaggal is dolgozni.
A fánál egyébként nincs szebb ! :)

progress Creative Commons License 2004-05-10 16:49:17 217
Fából és műanyagból egyaránt lehet venni rossz és jó minőségűt.

Közös szempontok:
- 1.4W/nmK-esnél rosszabb üveget ma már nem szabad szerintem megvenni
- megfelelő minőségű vasalatok (pl. Aubi)

Fánál szempontok:
- rétegragasztott szerkezet legyen
- ha csak megengedheted magadnak kérj gyári festést

Műanyag:
- 5 légkamra
- jó minőségű profil (itt már nehezebb kiigazodni. pl Schücho)

Csak zárójelben mondom és nem akarom senkinek az idegeit borzolni vele. Egy nyilászárós azt mondta nekem, aki mindkettőt árusít. Idézem: "A fa az nyílászáró, a műanyag az üzlet."

puha Creative Commons License 2004-05-10 14:39:29 214
Ahány embert kérdezel annyi véleményt fogsz hallani. Nehéz dönteni, hosszú idő alatt derül csak ki hogy jól döntöttél avagy nem.
A hozzászólás:
Lédig Creative Commons License 2004-05-10 13:18:44 211
Sziasztok!

Nagyjából átnéztem a topicot, mert lakásfelújítás előtt állunk és a műanyag-fa nyílászáró témában örlődöm. A kivitelező azt mondja ő nem javasolja a műanyagot, egy jó ismerősöm isteníti a műanyagot, a sógoroméknál is az van és elégedettek vele.

Összefoglalnám:

Fa:
- szebb (esztétikusabb bár ez szubijektív)
- szellőzik?
- de vetemedik
- 3 évente le kell festeni
- penészedik?

Műanyag:
- tökéletsen zár, ezért rendszeresen szellőztetni kell
- egyszer kell beszerelni, utánaállítani(?) és aztán csoki
- de besárgul (van aki azt mondja, hogy most már nem)
- a fal fog penészedni mert tökéletesen zár

Van amit kihagytam? Ha jól értem azt kell eldönteni, melyik előny-hátrány fontosabb (no meg az ára)

Ha valakinek van még érve pro és kontra azt megköszönöm.
Sziasztok

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!