|
|
|
|
 |
lépcsömászó
2004-05-02 08:46:13
|
130
|
Szia, Varázsló!
Azt gondolom, a többieknek unalmas lenne fölidéznem eltérítővel folytatott párbeszédemet a topic első felében. Ott megválaszoltam, mit értek az "Ádám-Éva" történetnek, mint tanmesének az isteni ihletettségén. Egyebekben nem csak én, hanem kb. az összes történelmi egyház Szentíráskutatói (az ortodox zsidókak kivéve, amennyiben magyar jogi hagyomány szerint ők is történelmiek).
Mindenesetre a példám azt gondolom, ül: attól, hogy a tücsök és a hangya valójában nem tud beszélni, a tücsök és a hangya közismert tanmeséje nem nevezhető hazugságnak. |
|
A hozzászólás:
 |
VARÁZSLÓ
2004-05-02 07:00:32
|
129
|
Szia!
Nos, mielőtt tovább mennénk, kérdeznék tőled valamit.
Szerinted a Biblia megbízható és istentől ihletett?
|
|
Előzmény:
 |
lépcsömászó
2004-05-01 18:14:06
|
123
|
Szia, Varázsló!
Krisztus szavával válaszolok (bár csak emlékezetből): "Ábrahám, Izsák és Jákob Istene az élők Istene, nem a holtaké".
Az idézeteid a Messiás Föltámadása előtt élt ember tapasztalatait tükrözik: aki meghal, az földi terveihez már semmit nem tehet hozzá, lassan emléke is elkopik. Ez az élők tapasztalata a holtakról.
Tény, hogy nem mondjuk ismeretlen XVIII. századi parasztemberek közbenjárását szoktam kérni imádságomban, mert idézeteidnek megfelelően emlékük is elkopott a földről.
De ez az érem egyik oldala. Ebből nem következik semmi azokra nézve, akik már ma Jézussal vannak a Paradicsomban. Közülük néhánynak az emlékezete - nyilván nem függetlenül Isten akaratától - fönnmaradt itt a földön. Pusztán azért, mert a többiek elfelejtődtek, miért kellene dogmát csinálnom abból, hogy tőlük is el kell zárkóznom, amikor az egyház egy, és ők csakolyan élő szőlővesszők az élő szőlőtőn, mint amilyennek Isten kegyelméből magamat is remélem? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|