|
|
|
|
 |
TÜNDÉr
2004-04-20 16:45:59
|
207
|
Szia Ancsa!
Nagy valószínűséggel tényleg úgy van, hogy ha nem szóltok, akkor ők se foglalkoznak vele. Nálunk, az önrészünkön kívűl még semmi nem lett időben utalva, de ahány számlát kapunk az U. uréktól, az annyiszor van rosszul kiállítva. Sehogy se jönnek ki a készültségi foknak megfelelő összegek...
A 90 illetve a 95% körüli kavarodás abból adódik, hogy az adásvételi szerződés szerint 90%-nál kell fizetni, a hitelszerződésben van külön kikötve a 95%. A banknak egész biztos ez utóbbi a mérvadóbb, ezért akar 95%-nál is szemlét. (ez "külön jó nekünk", még egyszer kifizethetjük a szemledíjat)
Egyébként, amikor mi kértük a 70%-os szemlét, már rögtön 90%-ra értékelték. Ekkor egyébként a bank közvetlenül intézte a Tóparttal, nagyon készségesek voltak. |
|
A hozzászólás:
 |
ancsacsa
2004-04-20 14:51:41
|
206
|
Szia Bandibacsi,
A 90%os limitről van szó, az 5%os hibahatár az más. A mi szerződésünkben is van 5%-os hibahatár, de nekünk már nem engedték kiszedni, csak "leengedték" az eredeti 10%-ról 7-re.
És nálatok hogy volt a 90% fizetési limitnél? Ti intéztétek a bankkal vagy a Budakalász tópart vagy a Harcon? Csak a ti lakásotokra vonatkozott, vagy az egész házra? És mi történik, ha nincs meg a 90%os készültség határidőre? Bocs a túl sok kérdésért, fura ez az egész, úgy tűnik, ha nem jelentkezünk ezzel a problémával Újvárynál, nem is foglalkoznak vele.
Üdv,
Anna |
|
Előzmény:
 |
Bandibacsi
2004-04-20 10:57:53
|
205
|
Hejhó,
90%-os limit van, 95%-osról nem tudok, de nézd meg a szerződésetekben, lehet, hogy az mást ír.
Hopp, illetve egy dolog lehet. A mi szerződésünkben volt egy kitétel, miszerint ha a hibák, pótolnivalók értéke 5%-nál kevesebb, akkor nem tagadhatjuk meg az átvételt. Szerencsére az ügyvédünk résen volt, és kiszedette ezt a pontot a szerződésből. Nem erről lehet szó nálatok?
Ciaoka,
Bandesz |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|