Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
MakróFotós Creative Commons License 2004-04-18 19:58:14 109
Az összes alkatrészigény egy tirisztor. Bementem egy alkatrészboltba és kértem egyet.Kezembe nyomtak egy TIC106M típust.Ez állítólag 600V-t is tud kapcsolni ha jól emlékszem.Kisebb teljesítményű is megfelel a vakud kapocsfeszülségétől függően.A modern vakuk 6 V alatt vannak. Erősítőm volt, mikrofonom is. Tulajdonképpen a PC erősítőjét is fel lehet akár használni, ha a bemenetére kötsz egy mikrofont. A mikrofont rákötöd az erősítő bemenetére, a kimentre pedig a tirisztor vezérlő lábait.A bekötés tirisztortípustól függően változhat.Az én esetemben az erősítő kimentének negatív (föld) pólusát a tirisztor bal szélső lábára kötöttem, a pozitív pólusát a jobb szélsőre.A tirisztor középső érintkezője megy a vaku pozitív érintkezőjére, a balszélső ismét csak a föld. És ennyi.
Ez így nem hordozható az erősítő helyhezkötöttsége miatt, de arra meg találsz rengeteg kapcsolást ha külön erősítőt akarsz építeni. A fotozz.hu-n találsz képeket amiket ezzel az egyszerű megoldással készítettem.
Előzmény:
assault Creative Commons License 2004-04-18 11:48:30 107
Hali!
El tudnád küldeni egy ilyen hangos elsütő cucc alkatrészigényét + kapcsolását egy kicsit részletesebben... Tanultam ugyan ilyesmit, de a méretezéssel nem vagyok tisztában egészen.
Meg hogy a vakunak milyen fesz kell meg ilyesmi.. ehhez lövésem sincs. Ha nagyon hosszú, nyomhatod mailban is, de lehet, hogy másokat is érdekelne a későbbiekben...
Előre is kösz a segítséget.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!