Hali,
A múlt hétfői bejárásunk tapasztalatai alapján nagyon szerencsésnek kell lenniük, vagy nagyon elnézőnek...
Röviden a tapasztalataink. Mi úgy gondoltuk, hogy hogy a szerződés + konszignációs lista (bővült a szókincsem!) + módosítási kérelmek alapján szépen végigjárjuk a lakást, és rögzítjük a hiányosságokat. Na, ettől teljesen rosszul lettek a Kalázos emberek, közölték, hogy ez nem az átadás, koncentráljunk a lényegre, csak a fontosabb problémákat listázzuk. Ezekből aztán össze is írtunk kb. egy oldalnyit. (Kir Royalnak ezúton is köszönet, sok jó tippet kaptunk.)
Szerencsére egyik barátom is elkísért bennünket, aki ezen a területen dolgozik, így azokra a Kalázos típusmondatokra, hogy "ezt nem lehet úgy megcsinálni", ő röviden elmagyarázta, hogy hogyan lehet mégiscsak. Mindenkinek ajánlom, hogy az ilyen bejárásokra próbáljon beszerezni egy szakmabelit, már persze ha valaki nem eleve szakértő...
A legszebb pillanat mégiscsak az volt, amikor Sz. úr rezzenéstelen arccal letagadta az egyik korábbi módosítási kérésünket, amit minimum háromszor-négyszer végigbeszéltünk már vele. Való igaz, ezt az egyet nem írásban közöltük velük, így Sz. úr kaján mosollyal az arcán kérdezte, hogy hát van-e nekünk aláírt papírunk arról, hogy ezt kértük, ugye nincs, tehát nem kértük. Így megy ez.
Szóval, mindent csak írásban, faxon elküldve, vagy személyesen aláiratva!
Egyébként az aláírt jegyzőkönyvet már éppen tették elfele az urak, amikor jeleztem, hogy abból én is kérnék egy példányt, na, kaptam egy fénymásolatot, és addig-addig szívóskodtam, míg nagy nehezen aláírták ők is... Nevetséges.
G-ből van valakinek átadásos vagy bejárásos élménye/tapasztalata?
Azt mondták, hogy az igazi átadás 3-4 hét múlva esedékes, amit én erősen kétlek, a felsorolt hibákat nem tudják 3-4 hét alatt javítani. Szerencsére mi nem sietünk.
Bandesz |