Keresés

Részletes keresés

viktor a takarító Creative Commons License 2004-04-09 08:45:42 175
A felületen hossztoldásos azért olcsóbb a legtöbb helyen (ahol odafigyelnek a minőségre), mert a gelhasznált faanyagot megválogatják feldolgozás előtt, és bizony sokkal kevesebb a teljes hosszában hibamentes, egyenes faanyag, mint azok, amelyek például csak fele hosszban ilyenek. Amit pedig egyben nem tudnak felhasználni, azokat megvágják, hibamentesítik, és hossztoldva építik be, így ugyanis még mindig jobban járnak, mintha a nyersanyag-szállítmány 2/3-t kidobnák...
Törölt nick Creative Commons License 2004-04-08 21:48:51 173
Kedves Alfabeta!

Mondanál egy kis véleményt a SOFA nyilászáróidról?

Milyeneket vettetek, mikor, és hogy mi azóta a tapasztalatotok vele?
Most vannak folyamatban a kiviteli tervek, és el kellene döntenem hogy milyen ablakot építek be. Nem is az ablak a lényeg, hanem a redönytok, ami hol itt ennyi és ekkora, hol ott annyi és akkora. Sok íves ablakunk lesz, és bizony a SOFA a saját redönytokjait íves ablakoknál 2.5 szeres felárral méri. Durván 32ezer ft/méter, amit nagyon húzosnak tartók.

Szóval várnám a SOFA ablakkal kapcsolatban a véleményed, ha lehet.

Attila

A hozzászólás:
_Coco_ Creative Commons License 2004-04-08 18:35:35 172
Az h*lyeség, hogy olcsóbb a gyártóknak hossztoldott anyagból dolgozni.
A hibakiejtés meg az újboli ősszeillesztés plussz munkát jelent, nehezebb gépesiteni és mivel kiejtik a görcsüket, van elég hulladék is, mig a nem hossztoldottnál nem nagyon van mit kilökni.

(speciel nekem hossztoldott Sofa-im vannak, nem olcsó de szép. És - gondolom - azért jön ki a gyárból kizárólag minimum alapmázoltan, hogy a sok "ezermester" ne nagyon tudja a alapkezelés hiánya miatt olyan könnyen tenkrevágni, s ezzel a Sofa jóhirét csorbitani.
Hozzáteszem egész télen csorgot rajta a lecsapódott pára,s mégsem vetemedett -eddig)

Ha le akarod festeni lazúr helyett, akkor vegyél müanyagot...

Coco

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!