|
|
|
|
 |
gaspibb
2004-03-06 12:43:13
|
154
|
Szerintem nem éri meg, mert ha a küső üveg thermo is akkor sem fog úgy zárni, mint egy hőszigetelt ablak. Ha nagyon zavró a bejövő hang akkor minden féle képpen érdemes kicserélni. Hidd el nem csak az üveg cserén múlik, hanem magán az ablak szerkezetén is Pl. duplafalcos, Eurotherm szabvány, ami azt jelenti, hogy 68 mm vastag a tok is és a sárny is és 80mm széles. Ezekbe nagyon jó speciális falc megy bele gumiszigeteléssel és 4-16-4mm thermo üveg van benne. Ha szabvány méretű akkor van egy bolt Érden, ha egyedi méretű akkor Szinén itt Érden megcsinálják. Cím: 2030 Érd Fehérvári út 121.
Honlap: http://erdfa.fw.hu
Én is ott vásároltam meg csináltattam tavaly. Nagyon megvagyok velük elégedve. |
|
A hozzászólás:
 |
Dörmike
2004-03-05 14:31:41
|
153
|
Sziasztok!
Házgyári kétrétegű ablakban szeretnék üveget cseréltetni. A legfőbb cél a hangszigetelés. Egy üveges javasolt ~7500 Ft/nm-ért olyan megoldást, hogy a külső üveget thermo üvegre cserélni. A kérdés az hogy megéri e? Az ablakok és kereteik gyakorlatilag kifogástalan állapotban vannak, a körülményekhez képest jól illeszkednek, mert nyáron passzítva lettek, és a műanyak szigetelés is ki lett cserélve mindegyiken, ezért nem feltétlenül szeretném kompletten lecseréltetni őket.
Szerintetek jó megoldás e a külső üveg lecserélése és ha igen miért nem? :-)
Köszi!
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|