|
|
 |
tschuby
2004-03-05 02:41:55
|
242
|
Kedves Emlevay!
Nem tudom, kaptál-e választ a kérdésekre. Megpróbálom összeszedni a válaszokat.
Felveszel adott hitelt, ami után X évre Y Ft-ot fizetsz ki havonta. 1 vagy 5 éves kamatperiódustól függően 1 vagy 5 évente állapítanak meg új kamatot. Jelenleg 3+2%.
A kormány dec.22-vel megszűntette a támogatás egy részét, emiatt emelkedtek a kamatok 5+2%-ra (???). De ha dec.22-ig beadtad, akkor garantáltan a futamidő végéig 3+2%-ot fizetsz. Volt is nagy nősülési és gyerekvállalási (gyerekcsinálási) vágy sok családban...
Amig a lakás ne épül fel (csak téglakupacok vannak), addig a bank nem ad jelzálog jellegű hitelt. Mire adna? Az Angyalföldi is ugyanarra a téglarakásra már vett fel hitelt. Emiatt piaci kamatozású hitelt kapsz átmenetileg, azaz magasabb a havi törlesztőrészlet.
Nálunk úgy alakult, hogy havi 72e lenne. De a piaci kamatozás miatt 135e-re jön ki. Mivel az állami kamatgarancia nem vonatkozik a piaci kamatozásra, ezért 150e/hó lesz. Ez az első folyósítástól a beköltözésig folyamatosan éri el 0-ról a 150e-s értéket. Beköltözés után kb 6 hónap, amig átírják a nevünkre (ez az albetétesítés). Addig is 150e-t fizetünk.
A rendelkezésre állási díjról nem hallottam. Már semmin nem csodálkozom.
Azt hittem egy jóléti rendszer részese vagyok és ha a közterületfenntartó nem is értem dolgozik, legalább ekkora pénzek esetén segíteni fog az állam, a bank és mindenki. Rosszul gondoltam.
Jelenleg ott tartok, hogy folyamatosan szoktatom magam az alacsonyabb életszínvonalhoz. Tv-t lemondjuk, kölcsönújságot olvasunk, sötétedéskor lefexünk aludni, majd eladjuk a TV-t, az újságot a MÉHbe visszük, az égőt pedig elajándékozzuk.
Ez itt már önsajnálat és politikai tartalom, abba is hagyom.
Kérdéseidre megpróbáltam válaszolni, remélem, sikerült...
Lakógyűlés: szerintem várjuk meg, hogy mindenki kifizesse az első törlesztőrészletet és akkor lesz miről tárgyalnunk :)
A "konyha/csempe ipari" kiállításon is ott leszünk egy páran. |
|
 |
Ágica30
2004-03-04 14:01:29
|
239
|
Szia!
Én csak annyit hallottam, hogy amíg az albetétesítés nem történik meg, addig a magasabb kamatot kell fizetni a hitel után (ha jól tudom, ha az új lakásra kérted a fedezetet). Amikor megtörténik az albetétesítés, valamikor 2005-ben, utána kell áttérni az alacsonyabb kamatozásra. Rendelkezésre tartási díjat nem igazám értem, azt hallottam, amig nem adják át a lakást, nem kell addig fizetni. Ennyit tudok róla.
Üdv.Á |
|
A hozzászólás:
 |
emlevay
2004-03-04 12:43:42
|
237
|
Sziasztok!
Lehet, hogy en vagyok buta, vagy tajekozatlan, de valaki vilagositson mar fel nehany fogalom jelenteset illetoen:
albetétesítés, rendelkezésre tartási díj, 3+2-re valo atteres, piaci kamat
Mi is meg a dec.-i "fordulat" elott adtuk be a hitelkerelmet az akkor alacsony kamatra. Azota kepbe jott ez a magas piaci kamat, amit sehogy sem ertek....Hogy is van ez?
emlevay
u.i.: mikor lesz a masodik lakogyules?;) |
|
Előzmény:
 |
maga
2004-03-04 12:07:32
|
235
|
Mindannyiunk okulására (talán érdekekel valakit)
hitelügyben történt előrelépésem igaz története következik. Meg úgyis olyan régen írtam már ide. Mint ismeretes(?), az igénylést december 23-án adtam be, még a nagy roham elején. Azóta egészen mostanáig csend. Az előbb viszont felhívott egy fazon az Erzsébet utcai fiókból, hogy mindent rendben lévőnek találtak odafent: az igényelt hitelösszeget, illetve az áfa-visszatérítés összegét is jóváhagyták, jövő héten mehetek be aláírni a szerződést.
Ennek annyi feltétele van, hogy mint azt valamelyikőtök már említette régebben, tényleg szükséges (a még fel sem épült házban...) lakás(alap)biztosítást kötni. Persze ha az OTP-sek közül választok, azt ott a helyszínen is megtehetem. Ezen kívül a gkbeálló szerződésemet is kérik, mert kíváncsiak, miért szerepelek kétszer a tulajdoni lapon.
Az összegekről meg annyit, hogy (az egyedülállóként igényelt kiemelt támogatású hitel) az albetétesítésig 114E Ft lesz 7.6 milla hitel után, ami a teljes hitelösszeg átutalásakor éri el ezt az összeget. Cserébe viszont ott a 2% rendelkezésre tartási díj. A 3+2-re való áttérés után meg a lényegesen barátságosabb 55E Ft-os törlesztőrészletet ígérték az új tulajdoni lap beadása utáni következő hónaptól.
Hát ennyi. Nincs tanulság, se poén. Remélem. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|