Keresés

Részletes keresés

Olvasószem Creative Commons License 2004-03-02 21:24:59 235
Megismétlem: csak annyit akartam megtudni, hogyan reagáltok. Megtudtam. Ennyi.

Ne haragudj, de túl hosszú lenne itt fejtegetni az "alternatívát". Nem is igen lehet beszélni róla, csak csinálni.

"Nincs semmi akadálya annak, hogy bárkit meggyőzz."

Nem akarok meggyőzni senkit.

"Egyébként éppen a gyógyszer jó példa arra, miért kell az embernek a kételkedés. A mezei neurológus olyan lazán írja fel bármelyik szorongásoldót, anélkül, hogy a veszélyeire felhívná a figyelmet, hogy csak na."

Te itt a gyógyszerekkel szembeni kételkedésről beszélsz. Én nem azt említettem, hanem a zsigeri kételkedést minden újjal szemben, még ha az az "új" éppen: hogy ne szedjetek gyógyszert.

Nem kívánom tovább folytatni itt ezt a vitát, pláne, hogy megtudtam, amit akartam. Ez volt az egyetlen célja, hogy beírtam ide.

A hozzászólás:
Phaedra11 Creative Commons License 2004-03-02 20:35:32 234
Kedves Olvasószem, jöjjön az az alternatíva. Te szűkszavúan írtál le valamit, amit itt sokan ellenéleményeztek a saját tapasztalatuk alapján. Mesélj akkor többet erről. Nincs semmi akadálya annak, hogy bárkit meggyőzz. Csak eddig még keveset mutattál.

A szkepszis nem ártalmas, érvelhettem volna én is a gyógyszer mellett, miszerint igenis van olyan, ami biztosan nem okoz semmilyen kárt az embernek. Mit tettél volna? Elfogadod? Szerintem nem. És miért? Mert már van benyomásod ennek ellenkezőjéről, kialakult egy véleményed, amit igazoltnak érzel. Ahhoz, hogy mégis elfogadd, le kellett volna írnom a nevét, adatait, linket, ilyesmit. Mi a másik oldalról nézzük, nagyobb tapasztalatunk van gyógyszerszedésről.

Egyébként éppen a gyógyszer jó példa arra, miért kell az embernek a kételkedés. A mezei neurológus olyan lazán írja fel bármelyik szorongásoldót, anélkül, hogy a veszélyeire felhívná a figyelmet, hogy csak na. Így dobtam ki anno egy adag Seduxent, miután kiváltottam, és a mellékelt tájékozatóból tudtam meg 19 évesen, mit is csinál. Azért szedtem a Rivotrilt, mert aki felírta, elmagyarázta, hogy működik, hogyan hat a szervezetre, hogyan kell leszokni róla, mikre kell figyelni.
P.

Előzmény:
Olvasószem Creative Commons License 2004-03-02 18:57:10 233
Nagyon érdekes, hogy a pánikbetegek, tehát egy olyan társaság, melynek érdeklődéssel kellene fordulni minden alternatíva felé, ami kisegítheti őket szorult helyzetükből (és egyénileg ezt is teszik - tapasztalataim szerint), csoportos formában mégis szkeptikusan reagál egy újonnan érkezett (tehát "azt mond, amit akar") ember kijelentéseire, csak mert az "kívülálló", vagy nem támaszja alá mondanivalóját statisztikai adatokkal, illetve személyes tapasztalatait nem konkretizálja. Meglepő számomra, hogy még egy pánikbeteg is, aki - kvázi - kétségbeesett, és mindent megadna a gyógyulásért, mennyire megőrzi a belé nevelt (nyugati) szkepszist és kételkedést, s csak akkor hajlandó bármiféle minimális bizalmat áldozni egy kijelentésre, ha előtte bizonyítékot (illetve amit ő annak vél) lát. Egyenként, magánszférában megszólítva mindenkit, ez nem így történt volna.

Csak ennyit akartam tudni. Köszönöm, hogy megajándékoztatok a válasszal.

Viszlát, és jobbulást mindenkinek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!