Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Holstein Fríz Creative Commons License 2004-02-12 11:58:47 65
Közben utánanéztem, net+IRL.

A Pálvölgyiben a fickó előadta a jó kereskedőt, mindjárt egy METZ54-est ajánlgatott, 109000 + 17000 a toldó papucs. Jókat röhögtem, az egész felszerelésem újonnan ért vona talán ennyit, 2-3 éve. Olcsóbbat nem nagyon érdemes venni a papucs ára miatt, mert akkor már ott vagyok, ahol az 500 Super, olyan 78000 körül. (Raktáron a sima 500-as volt, 50000-ért.) Ami ez alatt van, az csak nagyobbat villan, mint a beépített, sokkal többet nem tud.

na majd még meggondolom. Kint sem tűnik olcsóbbnak, a brit jessops árait néztem meg viszonyításnak, hát 1-2 ezerrel alacsonyabb csak. bécsi boltot nem találtam még.

egész jól elbeszélgetek itt magammal, ez nem olyan, mint a polfórum, ahol még a levegővételbe is belekötnek, máskor is jövök! :-)

Előzmény:
Holstein Fríz Creative Commons License 2004-02-10 15:25:53 61
Hali,

végre egy vakus topik. És pont jókor.

Segítség kéne, milyet mennyiért.

Sigma SA-5-ös kamerám van (ritka holló idehaza), vennék hozzá a beépítettnél nagyobb teljesítményű/tudású "villanót". Csak nem tudom, milyet és hol. Egyrészt kompatibilis-e bármivel, vagy csak a rencervakuival? Igazság szerint jó lenne rendszervaku, de azok kicsit drágának hírlenek, nekem meg max-max-max 50-esem van a dologra, inkább 30-40.

Mire használnám? Zárt helyiségben (pl. családi ünnep, esküvő stb.), természetfotóknál, szabadban portréhoz. 36-40-es kulcsszámmal min. Nem ártana, ha tudna alacsony záridőre is szinkronizálni, esetleg második függönyre, már ha létezik ilyen ebben az árfekvésben...

Szóval jelszó:
a legjobb ár/érték arány + kompatibilitás. Mivel erősen kezdő vagyok a vakuval fotózásban, minden infó jól jön.

Előre is kösz!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!