|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
Holstein Fríz
2004-02-12 11:58:47
|
65
|
Közben utánanéztem, net+IRL.
A Pálvölgyiben a fickó előadta a jó kereskedőt, mindjárt egy METZ54-est ajánlgatott, 109000 + 17000 a toldó papucs. Jókat röhögtem, az egész felszerelésem újonnan ért vona talán ennyit, 2-3 éve. Olcsóbbat nem nagyon érdemes venni a papucs ára miatt, mert akkor már ott vagyok, ahol az 500 Super, olyan 78000 körül. (Raktáron a sima 500-as volt, 50000-ért.) Ami ez alatt van, az csak nagyobbat villan, mint a beépített, sokkal többet nem tud.
na majd még meggondolom. Kint sem tűnik olcsóbbnak, a brit jessops árait néztem meg viszonyításnak, hát 1-2 ezerrel alacsonyabb csak. bécsi boltot nem találtam még.
egész jól elbeszélgetek itt magammal, ez nem olyan, mint a polfórum, ahol még a levegővételbe is belekötnek, máskor is jövök! :-) |
|
Előzmény:
 |
Holstein Fríz
2004-02-10 15:25:53
|
61
|
Hali,
végre egy vakus topik. És pont jókor.
Segítség kéne, milyet mennyiért.
Sigma SA-5-ös kamerám van (ritka holló idehaza), vennék hozzá a beépítettnél nagyobb teljesítményű/tudású "villanót". Csak nem tudom, milyet és hol. Egyrészt kompatibilis-e bármivel, vagy csak a rencervakuival? Igazság szerint jó lenne rendszervaku, de azok kicsit drágának hírlenek, nekem meg max-max-max 50-esem van a dologra, inkább 30-40.
Mire használnám? Zárt helyiségben (pl. családi ünnep, esküvő stb.), természetfotóknál, szabadban portréhoz. 36-40-es kulcsszámmal min. Nem ártana, ha tudna alacsony záridőre is szinkronizálni, esetleg második függönyre, már ha létezik ilyen ebben az árfekvésben...
Szóval jelszó:
a legjobb ár/érték arány + kompatibilitás. Mivel erősen kezdő vagyok a vakuval fotózásban, minden infó jól jön.
Előre is kösz!
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|