|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
LvT
2004-02-06 10:56:17
|
59
|
Kedves phls!
Ezt átugrottam anno:
> Nagy hülyeség az élettarkaság?
Nem hülyeség, mert az elnevezés egy konvenció. Ha most megállapodunk, hogy a számítógépet időrablógépnek hogjuk nevezni, akkor pusztán címkét cserélteünk rajta. Ha megszokjuk, akkor észre se fogjuk venni, hogy mit jelenthetne a tényleges jelentésén kívül [N.B. Én nem lévén ganc magyar, ha kicsit alábbhagy az összpontosításom gyakran elcsodálkozom szavakon, hogy mi is az értelmük, hogyan lehetnek ilyenek. Ez azért van, mert nem jut eszembe a konkrét, meghatározott értelmük, csak azok az asszociációk, amit önmagukban keltenek.]
Gond tehát az interregnumban van: amíg meg nem szokunk, addig lehetnek ellenérzéseink. Bennem jelenleg nagy ellenérzés van az élettarkaság iránt, ha mást most nem is említek, de e szó nem foglalja magába a "géntarkaság"-ot, amit a "biodiverzitás" igen.
|
|
Előzmény:
 |
phls
2004-01-17 14:33:15
|
40
|
Kedves LvT!
A yahoo a biológiai sokféleségre 1140, a biodiverzitásra 1760 találatot ad; e kettô aránya nem igazán mutat nagyságrendi eltéréseket.
Nagy hülyeség az élettarkaság? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|