Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Mollly Creative Commons License 2004-01-28 14:03:12 3835
A piásságnak vannak fokozatai, az egy fél deci szíverősítőtől a részeg disznó állapotig. A színészek jó része az előbbivel kezdi, és nem feltétlenül jut el az utóbbiig.
A színpad egyébként "másállapot". Valamikor játszottam én is, de a vérnyomásemelésre a dohányzást használtam, bár egyébként nem dohányzom. Volt, hogy előadás előtt sok volt a cigi, és szédelegve, hányingerrel vártam az előadást, ráadásul olyan volt a jelmezem mellénye, mintha fűzőt viseltem volna, innentől fulladtam is. Ahogy kimentem jelenetre, nem éreztem ebből semmit, de a takarásba érve megint fulladtam. Ez a "másállapot" megmentheti az embert egy ilyen múló rosszullét esetén, de ha be van rúgva mint az állat, ez nem segít. Volt olyan kollegám, aki lábsérüléssel játszott, de ez a színpadon nem fájt neki, az, akinek viszont előadás alatt elrepedt a sarka egy kollega részeg húzása miatt, nem tudott tovább játszani, ez túl nagy sérülés volt. Még ki tudott menni a takarásba, a továbbiakban ott feküdt, és bekiabálta a szövegét, nem jelent meg a színpadon.
Előzmény:
derza7 Creative Commons License 2004-01-28 13:55:27 3833
Alkohol: vannak olyan alkoholisták, akik annyit isznak, hogy akkor tűnnek józannak, ha pia van bennük (a szervezetük hozzá szokik), ha meg nincs, tök szarul vannak.
Szerintem aki színpadon piásan tud játszani, az ilyen típus lehet.
Én spéci láttam a Pesti Színházban Tordy Gézát (Utazás az éjszakába) részegen játszani, azért kellett izgulni, hogy eszébe jusson a szöveg. Nem volt nagy élmény.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!