Keresés

Részletes keresés

Sacyka Creative Commons License 2004-02-02 19:59:30 162
Bandibácsi!

Én a helyedben keményen ütném az asztalt, hogy az eredeti radiátort akarom! Ráadásul nyilván árkülönbség is van a kettő között, ami akkor hova kerül?... Egyébként ilyen árért ne legyen csúnya a radiátor!

Nálunk nincs a WC-ben fűtőtest, bár az egyik hosszú fala a lépcsőházzal közös. De szerencsére nekünk a fürdő-WC komplexumban elektromos padló- és falfűtés lesz, mert meg akartuk úszni a radiátort. Ezt meg jól kiszámolták, amikor vettük. Remélem, hogy jól teszik majd le.

A hozzászólás:
Bandibacsi Creative Commons License 2004-01-28 10:30:22 156
Szia zoltan1,

Megelőztél, pont erről akartalak kérdezni! A fűtés fontos nekünk, nem nagyon szeretjük a hideget, Tél tábornok régi nagy ellenségem...

Feltűnt néhány radiátor a lakásban, a beígért Vogel-Noot helyett Dunaferr gyártmányú. Ez még nem olyan nagy baj, állítólag nem feltétlenül rosszabb, csak egy kicsit csúnyább. Nálatok az A-ban milyen gyártmányú van?

Elkezdtem utánaszámolni, hogy mekkora fűtőtestek kellenek, de ez nem olyan egyszerű. Első közelítésre pont neccesen van kikalkulálva. Nálatok hogy működik, mondjuk egy olyan helyiségben, ahol jól működik a radiátor, és elég jó az idő, hány nm az alapterület, és mekkora radiátort tettek, milyen típusút? (Ugye a tietek tetőtéri lakás?)

Van-e a WC-ben fűtőtest? Nálunk nem terveztek, de lehet, hogy oda nem is kell, minden oldalról meleg helyiség veszi körül.

A fürdőben melegvizes törülközőszárító lesz, nem klasszikus radiátor, nálatok is az van? Elég meleget csinál?Mekkora/milyen fajta?

Bocsánat, lehet, hogy nagyon szemtelen/követelőző kérés ez így, de ha éppen van kedved megírni, nagy hasznunkra lenne...

Előre is köszi a segítséget,
Bandibácsi

Előzmény:
zoltan1 Creative Commons License 2004-01-27 23:15:28 151
Szervusztok!

Nagyon fontos, hogy figyeljetek oda fütőcsövek és a radiátorok szerelésekor. A mi épületünkben sok helyen kimaradt a szigetelés, nálunk például sokan azt bhiszik padlófűtés van, mivel érezhető a melelg a csövek környékén. A radiátorok közül kettő csak fél gőzzel megy, így abban a szobákban csak 18 C fok van.
Sok helyen előfordult az is, hogy fordítva kötötték be a radiátorokat, így azok csilingelő hangokat adtak. Az is nagyon fontos, hogy ne sorba legyenek kötve a radiátorok, mivel akkor csökkenhet hőfok, mivel megoszlik a fütőtestek között.
Tetőtéri lakásoknál nagyon fontos szigetelés, nálunk ha nagyobb szél van, - ez gyakran előfordul, majd érezni fogjátok - akkor szinte átsüvíti a lakást.

Ha minden igaz nyáron már úszhattok a tóban, már ha lesz kedvetek hozzá.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!