|
|
 |
Bandibacsi
2004-01-28 10:30:22
|
156
|
Szia zoltan1,
Megelőztél, pont erről akartalak kérdezni! A fűtés fontos nekünk, nem nagyon szeretjük a hideget, Tél tábornok régi nagy ellenségem...
Feltűnt néhány radiátor a lakásban, a beígért Vogel-Noot helyett Dunaferr gyártmányú. Ez még nem olyan nagy baj, állítólag nem feltétlenül rosszabb, csak egy kicsit csúnyább. Nálatok az A-ban milyen gyártmányú van?
Elkezdtem utánaszámolni, hogy mekkora fűtőtestek kellenek, de ez nem olyan egyszerű. Első közelítésre pont neccesen van kikalkulálva. Nálatok hogy működik, mondjuk egy olyan helyiségben, ahol jól működik a radiátor, és elég jó az idő, hány nm az alapterület, és mekkora radiátort tettek, milyen típusút? (Ugye a tietek tetőtéri lakás?)
Van-e a WC-ben fűtőtest? Nálunk nem terveztek, de lehet, hogy oda nem is kell, minden oldalról meleg helyiség veszi körül.
A fürdőben melegvizes törülközőszárító lesz, nem klasszikus radiátor, nálatok is az van? Elég meleget csinál?Mekkora/milyen fajta?
Bocsánat, lehet, hogy nagyon szemtelen/követelőző kérés ez így, de ha éppen van kedved megírni, nagy hasznunkra lenne...
Előre is köszi a segítséget,
Bandibácsi |
|
 |
Sacyka
2004-01-27 23:55:30
|
153
|
Nálunk úgy van megoldva, hogy a csövek vékony hungarocell lapokba vannak gyakorlatilag bevágva. Ezzel egyenlítik ki a padlót. Ez még az emeleten látszik. Aztán nemtom, hogy erre raknak-e még vmit. Aztán jön a cement. Nemtom, hogy ez elég-e. De asszem nálunk nem lesz akkora gond, mert a laminált padló alá kerül még egy paplan, ami hangot, vizet és hőt is szigetel.
De az tuti, hogy a radiátorok párhuzamosan mennek, látszik, hogy mindegyikhez külön cső megy. |
|
A hozzászólás:
 |
zoltan1
2004-01-27 23:15:28
|
151
|
Szervusztok!
Nagyon fontos, hogy figyeljetek oda fütőcsövek és a radiátorok szerelésekor. A mi épületünkben sok helyen kimaradt a szigetelés, nálunk például sokan azt bhiszik padlófűtés van, mivel érezhető a melelg a csövek környékén. A radiátorok közül kettő csak fél gőzzel megy, így abban a szobákban csak 18 C fok van.
Sok helyen előfordult az is, hogy fordítva kötötték be a radiátorokat, így azok csilingelő hangokat adtak. Az is nagyon fontos, hogy ne sorba legyenek kötve a radiátorok, mivel akkor csökkenhet hőfok, mivel megoszlik a fütőtestek között.
Tetőtéri lakásoknál nagyon fontos szigetelés, nálunk ha nagyobb szél van, - ez gyakran előfordul, majd érezni fogjátok - akkor szinte átsüvíti a lakást.
Ha minden igaz nyáron már úszhattok a tóban, már ha lesz kedvetek hozzá. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|